مقالات

بهترین محصولات کفپوش ضد صدا

کفپوش عایق صدا

با گسترش زندگی شهری و وجود آلودگی صوتی در خارج از منزل و همچنین آلودگی‌های صوتی در داخل ساختمان یا آپارتمان مانند صدای مزاحم همسایه‌ها و راه رفتن و دویدن کودکان، یافتن حس آرامش بسیار دشوار شده است. امروزه کفپوش‌ها و کاشی‌های عایق صدای کف، در خانه‌ها بسیار محبوب هستند. کفپوش عایق صدا گرما و زیبایی بیشتری را به خانه اضافه می‌کند. همچنین نگهداری و ماندگاری آن‌ها نیز آسان‌‌تر است.

عملکرد کف پوش ها و کاشی مقابل صدا

امروزه از آنجایی که کفپوش‌ها عایق هم محسوب می‌شوند در بازار آن‌ها را با نام صداگیر کف آپارتمان نیز می‌شناسند. اما یکی از مشکلات کفپوش عایق صدا این است که عملکرد صوتی نامناسبی دارد. اگر برای نوسازی قصد استفاده از کف پوش‌های چوبی یا کاشی را دارید، باید بدانید آن‌ها از لحاظ صوتی عملکرد مناسبی ندارند و باید با چند تکنیک و محصول آن مشکلات را کاهش دهید.

راه های جلوگیری از آلودگی صوتی در ساختمان‌‌ها

برای جلوگیری از صدا‌های مزاحم در درون ساختمان‌ها راه‌های مختلفی وجود دارد که اولین گزینه استفاده از درب آکوستیک و دیگری پنجره دو جداره می‌باشد این دو عایق تا تقریبا تا حد خوبی جلوی سر و صدا را می‌گیرند ولی برای انتقال صدا از کف یا سقف مناسب نیستند بنابراین بهتر است برای این موارد از عایق بندی سقف و عایق بندی کف ساختمان استفاده شود.

کفپوش عایق صدا

انواع مواد پارکت عایق صدا

برای عایق صوتی کردن کفپوش محصولات متنوعی وجود دارد اما متداول‌ترین آن‌ها محصولی است که عایق صورتی بر زیر کف قرار می‌گیرد. اما گزینه‌های دیگری نیز مانند انواع عایق‌های آکوستیک نیز وجود دارد.

آکوستیک زیر لایه

مواد ویژه‌ای می‌باشند که روی یک کف بتنی یا تخته قرار گرفته و روی آن کفپوش جای می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های این مواد آکوستیک این است که  تاثیر نامناسب صداهای آزاردهنده را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. می‌توانید به انواع تجهیزات آکوستیک شرکت آرام گستر پارس نیز مراجعه کنید.

انواع مهار کننده صدا وینیل

این محصول یک ورق نازک اما سنگین است که در کاهش سروصدا، به خصوص در کف منازل، ماشین آلات و وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وینیل مهار کننده صدا، که به MVL نیز معروف است، ماده‌ای متراکم و لاستیکی مانند است که در یک طرف آن دارای چسب می‌باشد و به سطوح چسبیده می‌شود. وینیل متراکم کاربردهای مختلفی دارد که یکی از آ‌نها استفاده به عنوان کفپوش می‌باشد. هر هر چه چگالی مواد به کار رفته شد در این عایق صدای کف کاهش یابد به کم رنگ‌تر شدن صداهای مزاحم کمک می‌کند.

ویژگی های از بین برنده صدا وینیل

  • نرخ جذب صدای بالایی دارند و در برابر لرزش نیز مقاومت می کنند.
  • قابلیت برش، جداکردن و نصب آسان

عایق صوتی کف جاذب

این عایق صوتی بین تیرچه‌های کف استفاده می‌شود. همچنین آن‌ها را می‌توان در سقف و از زیر نیز نصب کرد. اگر به تازگی کار کفپوش خود را شروع کرده‌اید، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، استفاده از این عایق‌های صوتی کف جاذب صدا می‌باشد. ولی خوب است بدانید که عایق بندی سقف یکی از کار‌های پر هزینه‌ می‌باشد و بهتر است تا به جای آن کف خانه را عایق کنید.

ویژگی های عایق صوتی کف جاذب

  • کیفیت بالای جذب صدا
  • دفع آب، برش و نصب آسان

کاشی های کف آکوستیک

این کاشی ها مخصوص کف هستند که به کاهش اکو و تکرار در اتاق هایی با سطوح سخت کمک می کند. همچنین کاشی کف آکوستیک معمولا در کنار دیگر مواد عایق صوتی کف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. آن‌ها به تنهایی نیز می‌توانند تاثیر مناسبی بر سروصدا داشته باشند. اما بهترین نتیجه را در هنگام استفاده از آن ها به همراه دیگر مواد می گیرید. حال می‌خواهیم شما را با سه عنوان مهم در مورد عایق صوتی کف  آشنا کنیم.

 

Sound transmission class

STC یا کلاس انتقال صدا صرفا یک عددی است که چقدر یک ساختمان یا در این مقاله یک کف، صدا را انتقال می‌دهد. STC بالاتر به این معناست که مواد صدا را به مقدار زیادی انتقال می دهند.

Impact insulation class

IIC یا کلاس عایق بندی ضربه، مقدار عددی است که چگونگی عملکرد یک طبقه در کاهش تاثیر نویز، که معمولا در راه پله‌ها وجود دارد را تعیین می‌کند.


ضخامت و چگالی

در عایق صوتی، هرچه مواد به کار رفته انبوه‌تر، ضخیم‌تر و متراکم‌تر باشد، مناسب‌تر است. پس از مهم ترین موارد در انتخاب عایق صوتی ضخامت و چگالی است.

کفپوش عایق صوتی

ویژگی های کاشی های کف آکوستیک

وزن سبک، بادوام: مناسب ترین گزینه برای مکان های ورزشی وسالن های بدنسازی

بهترین پوشش ضد صدا

کفپوش ضد صدا از نوع موادی است که مانند عایق حرارتی بر زیر کفپوش نهایی اعمال می‌شود. مواد استفاده شده در آن متراکم بوده و صدای خوبی را ارائه می دهند.

کفپوش عایق صوتی

ویژگی های کف پوش های عایق صوتی

  • نصبی آسان دارند
  • بسیار با محیط زیست سازگارند
  • این کفپوش‌ها کارآیی بالایی دارند که به طور طبیعی عایق بندی شده‌اند.
  • تراکم زیاد آن‌ها باعث می‌شود تا ماده‌ای مناسب برای جذب سروصدا باشند، نه اینکه آن را بازتاب کنند.
  • آن ها در زمستان کف خانه را گرم تر و در ماه های گرم سال کف خانه را سردتر می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *