تنها خرید خودرو کافی نیست! شما می‌توانید کارهای بیشتری برای بهبود تجربه رانندگی خود انجام دهید. مثل بستن یک سیستم استریوی خوب، زیباسازی داخل خودرو و اضافه کردن یک سیستم عایق صوتی خودرو. گاهی اوقات سر و صدای جاده، موتور و باد خیلی زیاد است به طوری که حتی نمی‌توانید با همراهانتان صحبت کنید. این دقیقا همان دلیلی است که شما باید ماشین خود را عایق صوتی کنید!

نمونه کارهای عایق صوتی خودرو

بهترین راه برای کاهش سر و صدای جاده، موتور و باد

انواع عایق رولی الاستومری

مواد عایق صدا فوق العاده مفید هستند. آنها می‌توانند در سراسر کابین اتومبیل، و همچنین در سقف و در بدنه استفاده شوند. معمولا فرایند عایق صدا از درب‌ها شروع می‌شود که نه تنها سر و صدا را کاهش می‌دهد، بلکه آکوستیک را نیز بهبود می‌بخشد.
از آنجا که بلندگوهای سیستم صوتی به درب نصب می‌شوند، عایق کردن آن‌ها باعث افزایش کیفیت صدا می‌شود.

 • بسیار موثر
 • کاهش سر و صدای موتور، جاده و باد
 • می‌تواند در سراسر کابین اتومبیل استفاده شود.
 • کاهش سر و صدا تا 50%
 • نصب آسان

مشخصات فنی عایق صوتی قابل استفاده برای خودرو

عایق ویژه خودرو
ابعاد50 * cm100
دانستنیه50kg/m3
ضریب جذب صوت0/6
ضخامت192cm
ضریب انتقال حرارت(5/mk) %45
دامنه تحمل دما180+تا40-
مقابل در برابر آتشنسوز
مقاوم در مقابل جذب آببله (0/9)
نوع چسبچسبدار

1-افزایش کیفیت صدای سیستم صوتی شما

بیایید به یک سناریو فکر کنیم که در آن شما به تازگی یک سیستم استریوی جدید در خودرویتان نصب کرده‌اید. بخاطر سیستم جدید خیلی خوشحال هستید چون حالا هنگام رانندگی طولانی مدت احساس خستگی نخواهید کرد. همچنین خانواده‌ی شما هم ساعات لذت بخشی را داخل خودرو سپری خواهند کرد.

اما متوجه می‌شوید که تداخل سروصدای موتور قدیمی با بلندگو، تجربه‌ی این موسیقی شیرین را از شما می‌گیرد. با این وجود، ناامید نشوید زیرا وقتی مواد عالی عایق صوتی را در تمام قطعات خودرویتان نصب می‌کنید، به زودی چالشی که قبلا داشتید را فراموش خواهید کرد. سیستم تنظیم صدا هم اطمینان حاصل می‌کند که بلندگوها با ظرفیت کامل خود کار کنند.

2- از جهان اطرافتان دور میشوید

هر کسی حریم خصوصی خود را دوست دارد. اگر حواستان نباشد، سیستم صوتی شما می‌تواند برای دیگران آزار دهنده باشد. همچنین عایق صوتی می‌تواند راه حلی باشد برای داشتن مکالمه‌ای که شما نمی‌خواهید تمام دنیا آن را بشنوند. به عنوان مثال، شما می‌توانید با بلندگو تماس‌های مهمتان را بدون ترس از دادن اطلاعات شخصی، دریافت کنید.

3- آرامش حین رانندگی

به خاطر داشته باشید که اگر خودروی شما دارای توربو است یا از یک جاده ناهموار عبور می‌کنید، عایق صوتی تضمین می‌کند که مسافران داخل خودرو بدون شنیدن هیچ گونه سروصدایی از چرخ‌ها و یا هر بخشی مانند موتور، حرکت می‌کنند. همچنین زمانی که نیاز به مراقبه دارید، سکوت لازم است!

4- افزایش امنیت

گاهی اوقات افراد مهم (VIP) جلسات خود را داخل خودروهایشان می‌گذارند. این فقط در فیلم‌ها نیست، بلکه در زندگی واقعی هم اتفاق می‌افتد. این مکالمات می‌تواند راجع به امنیت ملی باشد و بنابراین بهتر است هیچ کس این مکالمه را نشنود. بنابراین، عایق صوتی مفید خواهد بود، به خصوص اگر آن‌ها نخواهند هویت خود را به مردم نشان دهند. علاوه بر این، حتی زمانی که در منطقه نامناسبی هستید، می‌توانید به راحتی به موسیقی خود گوش دهید.

5- کاهش سروصداهای خارجی

نه تنها صدای موتور و چرخ‌ها، بلکه مردم، خودروهای دیگر و محیط هم می‌توانند به داخل ماشین راه پیدا کنند. اکثر این صداها غالبا آزار دهنده، عصبی کننده، مضر برای گوش و… هستند. بنابراین، برای جلوگیری از نفوذ این سروصداها، به ویژه هنگامی که شما نیاز به سکوت مطلق درون خودروی خود دارید، اقدام به نصب عایق صوتی کنید.

عایق صوتی خودرو تا چه حد در صداگیری خودرو موثر است؟

اولین سوال که بسیاری از مردم می‌پرسند این است که عایق صوتی خودرو چقدر موثر است و چطور عمل می‌کند. . پاسخ ساده و کوتاه، بله است. کار می‌کند و شما متوجه تاثیرات چشمگیر آن می‌شوید.

اگر میزان سر و صدا در ماشینتان غیر قابل تحمل است، میلیون‌ها تومان بابت مشکلتان ندهید که یک ماشین جدید بخرید. به جای آن، سرمایه بسیار کمتری را برای عایق صدا در نظر بگیرید.

اساسا موانع را بین سر و صدا و مکان‌هایی که نمی‌خواهید سر و صدا نفوذ کند، قرار دهید. این به معنای مهار، انعکاس یا جذب امواج صوتی است. مواد عایق صدا با جدا کردن کابین اتومبیل تا حد معینی از صدا جلوگیری می‌کنند. مهم است توجه داشته باشیم که عایق صدا با جذب صدا متفاوت است. اگر فقط علاقمند به آکوستیک بهتر و کیفیت صدای بهتر در ماشین خود هستید، می‌توانید به مواد جذب کننده صدا مانند فوم گیرنده‌ها نگاهی بیاندازید که می‌تواند اکو را کاهش دهد.

سطح موفقیت عایق صوتی خودرو به روش انتخابی شما بستگی دارد (در ادامه روش‌های عایق صوتی کردن خودرو را بررسی خواهیم کرد). علاوه بر این، همچنین سطح کاهش صدا به مدل ماشین شما بستگی دارد. بطور مثال، وسایل نقلیه قدیمی‌تر را سخت‌تر می‌توان به درجه‌ی بالایی از عایق صدا تبدیل کرد.

با این حال، بدون توجه به نوع ماشینی که رانندگی می‌کنید، هنگامی که خودرو خود را عایق صدا می‌کنید نباید انتظار سکوت مطلق را در اتاق خودرو داشته باشید. هیچ چیز نمی‌تواند به طور کامل صدای خارج را از بین ببرد. اما شما می‌توانید نتایج قابل توجهی بگیرید.

لازم به ذکر است عایق صدای خودرو در محل هدف جهت کاهش سر و صدا از داخل یا خارج از خودرو به راحتی نصب می‌شود. بهترین نوع عایق برای استفاده به عنوان عایق صوتی خودرو نیز عایق صوتی حرارتی دو طرف صاف می‌باشد.

۳ روش عایق صوتی کردن خودرو

 1. استفاده از کفپوش عایق صدا
 2. نصب عایق بازتابنده ی صدا
 3. پوشاندن تمام شکاف‌ها

1- استفاده از کفپوش عایق صدا

این یک روش ارزان و آسان برای عایق صوتی خودروی سواری شما کاهش نفوذ سروصدا به اتومبیل شماست. مواد داخل این کفپوش حاوی بوتیل است، که باعث جذب صدا و رفع لرزش‌ها می‌شود. شما می‌توانید آن را هر جای اتومبیل خود نصب کنید. انجام آن آسان است و نیازی به تخصص ندارد. یک چسب در یک طرف کفپوش وجود دارد که به راحتی بتوانید آن را بچسبانید. سپس از غلتکی برای صاف کردن آن استفاده کنید. انجام تمام این کارها، بسته به تعداد کفپوش ضد صدا مورد نظر شما، بیش از یک ساعت زمان نخواهد برد.

میزان عایق صوتی‌ای که شما تجربه خواهید کرد بستگی به این دارد که در ابتدا ماشین شما چقدر پرسروصدا بوده و اینکه چقدر از سطح را پوشش داده‌اید. نکته‌ی جالب در مورد این کفپوش‌ها این است که برای کارآمدی آن، لازم نیست که شما حتما 100٪ کف یا درها را بپوشانید.

نکته : مطمئنا اگر شما اطراف چرخ های جلو و عقب و همچنین صندوق عقب را هم عایق صوتی کنید، شاهد کاهش سروصدای بیشتری خواهید بود.

آرامش در خودرو با عایق موتور

2- نصب عایق بازتابنده ی صدا

علاوه بر نصب فوم آکوستیک ، شما می‌توانید عایق بازتابنده‌ی صدا هم اعمال کنید. این مواد کاملاً زیر کفپوش عایق صدای خودرو شما قرار می‌گیرد. این به کاهش سر و صدای جاده و گرما هنگام رانندگی کمک می‌کند.

اثربخشی عایق بازتابنده واقعا شما را شگفت زده خواهد کرد.  مثل یک لایه‌ی نازک لاستیکی بنظر می‌آید و چیز خاصی نیست. شاید فکر کنید اصلا تاثیری در کاهش سروصدای خودروی شما ندارد. خب، دوست من، شما اشتباه می‌کنید.  این عایق‌ها همچنین به گرم نگه داشتن خودرو در زمستان و سردتر شدن در تابستان کمک می‌کنند.

اگر تصمیم دارید از این عایق بازتابنده استفاده کنید، مقداری چسب تهیه کرده و آن را روی زمین اسپری کنید. عایق بازتابی را روی چسب بمالید و بگذارید تا خشک شود. پس از آن می‌توانید کفپوش عایق صدای خود را نصب کنید.

3- پوشاندن همه ی شکاف ها

آیا می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید بهترین نتایج را از عایق صدا بدست آورید؟ همه‌ی شکاف‌ها و منافذ را هرچند کوچک بپوشانید. این موارد شامل عایق کاری کف خودرو،‌ عایق کردن درب خودرو و همچنین عایق کردن سقف خودرو می‌باشد.

بهترین کار این است که حتماً کل منطقه‌ای که عایق صدا کرده‌اید را بپوشانید. برای پوشاندن منافذ ریز، خجالت نکشید که از نوار چسب استفاده کنید. اگر به طور کلی به جلوگیری از صدا از راه درب‌ها علاقه‌مند هستید، می‌توانید عایق صوتی کردن درب را بخوانید.

عایق صوتی درب خودرو

بهترین نقاط خودرو برای عایق صوتی

آیا می‌دانید بهترین نقاط خودرو برای استفاده از محصولات عایق صوتی کجاست؟ همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، کف خودرو قطعا یکی از بهترین مکان‌ها است. همچنین چند مکان دیگر نیز وجود دارد که می‌توانید تشک‌های عایق صدا را نصب کنید تا خودروی آرام‌تری داشته باشید.

کف خودرو

یکی از بهترین نقاط برای نصب کفپوش‌های عایق صوتی، کف خودرو شما است. شما مستقیما روی صفحه‌ی کف خودرو می‌نشینید، بنابراین واضح است که ابتدا باید به عایق کردن کف خودرو بپردازید. پنل کف می‌تواند به عنوان تقویت کننده صدا عمل کند و باعث شود که صدا در کل کابین طنین انداز شود. اضافه کردن لایه‌های ضخیم عایق در به حداقل رساندن این مسئله کمک خواهد کرد.

چرخ ها

چرخ ها، از آنجایی که دائماً با جاده در تماس هستند، معمولاً بیشترین سر و صدا و لرزش را ایجاد می‌کنند. اگر مجبور بودید لاستیک‌های جلو یا عقب را عایق بندی کنید، ابتدا عقب را انتخاب کنید. ثابت شده است که این امر مفید خواهد بود، به خصوص اگر خودرو یک بدنه‌ی بزرگ و مسطح دارد . این یکی از نقاط اصلی ایجاد صدا و تقویت صدا است.

صندلی های عقب

مقداری از کفپوش عایق صوتی را روی کف صندلی‌های عقب خود بیاندازید. این فضا هم می‌تواند به عنوان یک تقویت کننده صدا عمل کند حتی اگر هیچ محوری در آن منطقه وجود نداشته باشد.

درب های خودرو

پس از عایق کف خودرو، چرخ‌ها و صندلی‌ها نوبت عایق کردن درب خودرو می‌باشد. برخی از اتومبیل‌ها درب‌های نازکی دارند ؛بنابراین صداهای زیادی را از خود عبور می‌دهند. به منظور ساختن محیطی آرام در داخل خودرو، برای نصب عایق صوتی لازم است پانل‌ها را از درهای خود جدا کنید.

البته ، این پروژه کمی پیچیده‌تر است ، بنابراین باید قبل از شروع این کار مطمئن شوید که چگونه می‌توانید پانل‌های درب خود را به درستی جدا کنید و یا اینکه این کار را به مکانیک بسپارید.

در ادامه به صورت علمی چند راهکار برای کاهش صدای داخل خودرو را بررسی خواهیم کرد.

فوم عایق صدا روی کف خودروی خود نصب کنید

کف ماشین یک سطح بسیار بزرگ است و نزدیکترین فاصله به چرخ‌ها و محورهای خودرو را دارد. این به این معنی است که ارتعاشات به طور مستقیم وارد آن می‌شوند و اغلب می‌توانند توسط کف تقویت شده و سروصدای زیادی در داخل خودروی شما ایجاد کنند!

بهترین راه برای به حداقل رساندن ارتعاشات ناشی از کف ماشین،‌ این است که یک صداگیر خودرو بگذارید.  این فوم صداگیر به طور قابل توجهی ارتعاشات کف خودرو را جذب کرده و سروصدای جاده‌ای را کاهش می‌دهد.

فارغ از اینکه چه نوع فوم عایق صدایی استفاده می‌کنید، میزان تاثیرگذاری آن تا حد خیلی زیادی به این بستگی دارد که چقدر کف خودرویتان را پوشش می‌دهید. بسیاری از مردم فقط کف صندلی مسافر و راننده را می‌پوشانند، درحالیکه شما برای اینکه بیشترین بهره برداری را از فوم‌ها داشته باشید باید تمام کف خودرو حتی اگر امکان دارد کف پشت صندلی‌ها را هم بپوشانید. اگر شما درحال عایق صوتی کردن یک وانت هستید، باید فضای باربری را نیز پوشش دهید، مخصوصا اگر یک فضای بار باز است، نه یک فضای جدا از کابین. محوطه مسطح و وسیع در بسیاری از وانت‌ها مثل یک طبل بزرگ ارتعاشات را تقویت می‌کند. اگر فضای کابین و بار شما جدا باشد، فوم عایق صوتی بسیار کمتر تاثیر خواهد داشت اما باعث می‌شود که ارتعاشات را از منطقه بار به داخل کابین متوقف کند، بنابراین هنوز ارزش انجام آن را دارد.

درب های خودرویتان را عایق صدا کنید

بسیاری از اتومبیل‌ها درب های بسیار نازک با حداقل عایق بندی (فقط یک حفره خالی در داخل دارند) را دارند، بنابراین عایق کردن درب‌های خودرو می‌تواند تاثیر زیادی بر حجم سروصدای جاده در داخل خودرو شما داشته باشد.

برای عایق کردن درب‌ها، اول از همه باید قطعات داخلش را از هم جدا کنید .برای انجام این کار، باید کلیه پیچ‌های داخل درهای خودرو خود را باز کنید. با این کار داخل درب شما ظاهر می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که مقدار عایق بندی موردنیازتان را اندازه گیری کنید. عایقی را انتخاب کنید که پشت چسبناک و حالت برچسب دار داشته باشد که شما به راحتی بتوانید مثل برچسب به راحتی و بدون آنکه به خودتان بچسبد از پوستش جدا کرده و  خود را به در بچسبانید. این باعث می‌شود که کار بسیار راحت‌تر از عایق بندی به صورت دستی باشد، زیرا این امر معمولا نیاز به برداشتن کل درب دارد.

مطمئن شوید تا آنجا که ممکن است درب را با عایق پوشانده‌اید و البته مراقب باشید که جلوی حرکت قسمت‌های متحرک درب مثل قفل و پنجره را نگرفته باشید.

سپس قطعات درب را سرجایشان برگردانید و پیچ ها را سفت کنید. کار شما در عایق کردن درب‌ها به پایان رسید!

لاستیک‌های خودرویتان با لاستیک‌های کم صداتر عوض کنید

چرخ‌های خودروی شما تاثیر بسیار زیادی بر سروصدای جاده در داخل خودرو دارد. چرخ‌ها تنها بخشی از اتومبیل هستند که در تماس با جاده را دارند. هر صدا یا ارتعاشی که شما حین رانندگی در داخل خودرو می‌شنوید، اول از طریق آن‌ها وارد خودرو شده است. بنابراین تغییر لاستیک‌ها می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر سروصدای جاده‌ای داشته باشد. هنگام خرید لاستیک‌هایی که ماشین شما را عایق صدا می‌کنند، چند نکته‌ی مهم را در نظر بگیرید.

سایز لاستیک

لاستیک‌های کم مشخصات بدترین نوع لاستیک در سروصدای جاده‌ای هستند،‌ بهترین لاستیک‌ها لاستیک‌هایی هستند که فاصله‌ی بین ماشین و چرخ فلزی را به حداکثر می‌رسانند. در خودروهای جدیدتر، اغلب کمترین لاستیک روی چرخ وجود دارد که به جذب ماشین شما در مقابل ارتعاشات جاده‌ای کمکی نمی‌کند. شما باید کتابچه راهنمای ماشین خود را بررسی کرده و حداکثر اندازه لاستیکی که می‌توان برای خودرویتان گذاشت را پیدا کنید و برای این مورد اقدام کنید.

عرض لاستیک هم در کاهش سروصدای جاده‌ای مهم است، بطوری که سطح یک لاستیک با عرض وسیع بیشتر در تماس با جاده است و این به این معنی است که چرخ شما بیشتر در تماس با جاده است که این امکان را برای ورود بیشتر ارتعاشات از طریق چرخ‌ها فراهم می‌کند. داشتن چرخ‌های تنگ، میزان تماس با گربه خود را با جاده کاهش می‌دهد و از این رو لرزش‌های جاده‌ای را کاهش می‌دهد. چرخ‌های باریکتر سطح تماس خودروی شما با جاده را کاهش داده و ارتعاشات حاصل از آن را می‌کاهند. باز هم در راهنمای ماشین خود چک کنید تا بدانید که باریک‌ترین چرخ و لاستیکی که می‌توانید برای خودرویتان نصب کنید چقدر است.

چرخ متناسب با رانندگی تان خریداری کنید

چرخ‌ها بسته به نوع استفاده از آن‌ها متفاوت ساخته می‌شوند. تایرهایی که برای حمل بارهای سنگین طراحی شده‌اند بسیار سخت‌تر هستند و بنابراین سروصدای جاده را بیشتر انتقال می‌دهند. لاستیک‌هایی که طراحی شده‌اند تا با سرعت بالا رانده شوند نیز بسیار محکم‌تر از لاستیک‌های طراحی شده برای استفاده در سرعت‌های پایین هستند.

بسیاری از رانندگان جاده اغلب از لاستیک‌هایی استفاده می‌کنند که برای وسایل نقلیه سنگین‌تر یا سریع‌تر از خودروی خودشان طراحی شده‌اند، این امر منجر به یک تجربه‌ی رانندگی پر سروصدا می‌شود. برای پی بردن به اینکه کار چه تایری برای شما مناسب است، باید اول مشخصات تایر را بدانید.

به مثال زیر توجه کنید:

215/60R15 90T

این اطلاعات بر روی هر تایری چاپ می‌شود و اگر بدانید که چطور آن را بخوانید همه ی اطلاعاتی که می‌خواهید راجع به اینکه آیا این تایر برای خودروی شما مناسب هست یا نه و آیا سروصدای جاده را کاهش می‌دهد یا نه را به شما می‌دهد. شرکت آرام گستر پارس شما را در این امر راهنمایی می‌کند:

عرض تایر

215= عرض تایر شما 215mm است.

عدد اول شما، 215، اندازه‌ی عرض تایر شما را به میلی متر می‌دهد. هرچه تایرها باریکتر باشند، سروصدا کمتر می‌شود.

نسبت ابعاد

60=نسبت ارتفاع تایر شما 60% عرض آن است.

این عدد دوم، 60، نسبت ابعاد را به شما می‌دهد- برای مثال عدد 60 نشان می‌دهد که ارتفاع تایر 60% عرض آن است. هرچه این عدد بالاتر برود، ضخامت لاستیکی که با زمین در ارتباط است بیشتر می‌شود. اگر به دنبال کاهش سروصدای جاده هستید، عدد نسبت ابعاد بالا عدد خوبی است.

نوع ساختار تایر

R= ساختار شعاعی یا Radial

این حرف نشان دهنده‌ی این است که این تایر چگونه ساخته شده است. R یعنی این یک تایر شعاعی است که با ورق‌های سیم ساخته شده است. اغلب تایرهای جدید با متد ساختار شعاعی ساخته می‌شوند به همین خاطر دیدن بقیه‌ی حروف روی تایر معمول نیست. این مورد در کاهش سروصدا تاثیر چندانی ندارد اما ارزش دانستن را داشت!

شماره ی رینگ چرخ

15= این تایر برای رینگ چرخ 15 اینچی طراحی شده است.

شماره ی شاخص بار

90= تایر شما می‌تواند 600 کیلوگرم را تحمل کند.

شماره بعدی شماره شاخص بار است. این به شما می‌گوید تا چقدر وزن را تایر می‌تواند تحمل کند. کتابچه راهنمای ماشین شما ، شماره شاخص بار مناسب برای استفاده را نشان می‌دهد. توصیه می‌شود از لاستیک‌های زیر این شماره استفاده نکنید. همچنین لاستیک‌هایی را که به طور قابل توجهی بیش از این عدد هستند را هم استفاده نکنید، زیرا آن‌ها بسیار سفت و سخت هستند و بنابراین باعث افزایش سروصدای جاده‌ای خواهند شد.

درجه ی سرعت

T= تایر می‌تواند حداکثر تا سرعت 118 مایل بر ساعت را تحمل کند.

مقیاس درجه بندی سرعت از Q به Y می‌رسد. لاستیک‌های دارای امتیاز Q می‌توانند حداکثر تا سرعت99mph  را حفظ کنند و لاستیک‌های Y می‌توانند سرعت 186 مایل در ساعت را حفظ کنند! شما باید کتابچه راهنمای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که حداقل امتیاز مورد نیاز سرعت را داشته باشید، زیرا برخی از بیمه گران از رانندگان دارای لاستیک‌ها با امتیازات سرعت خیلی پایین، حمایت نمی‌کنند.

با این حال وسوسه نشوید که بالاترین درجه‌ی سرعت را که می‌توانید هزینه آن را بپردازید خریداری کنید ،زیرا تایرها با درجه سرعت بالا بسیار سفت هستند و بنابراین سروصدای بیشتری نسبت به تایرها با درجه پایین‌تر انتقال می‌دهند.

درجه بندی سروصدای تایر

در حال حاضر بیشتر تولیدکنندگان درجه‌ی سروصدا را هم به برچسب تایرها اضافه می‌کنند. عملکرد تایر در دو روش ساده بیان می‌شود:

1.امتیاز دسیبل

2.نماد سه – موج

امتیاز دسیبل، اندازه‌ی تعداد دسی بل‌هایی است که آن‌ها در آزمایشات خود ثبت کرده اند. آزمایش  شامل رانندگی خودرو در 50 مایل در ساعت با گذشتن از یک میکروفون با موتور خاموش می‌باشد، به این معنی که تنها صداهای برداشت شده از چرخش تایرها است.

در سیستم درجه بندی موج، یک خط سیاه یعنی عملکرد عالی و سه موج سیاه به معنی عملکرد خیلی ضعیف است.

بدیهی است که برای کاهش سر و صدای جاده، شما کمترین مقدار دسیبل ممکن و درجه ی یک- خط را بخواهید.

راهنمایی‌های برتر شرکت ارام گستر پارس به منظور خریداری بهترین تایر برای کاهش سروصدای جاده ای برای ماشین شما عبارتند از:

 • تایرهایی بگیرید که امتیاز سرعت مناسب دارند. اگر شما هرگز بیشتر از سرعت 70 مایل بر ساعت رانندگی نمی کنید، نیازی به تایری که می تواند 180 مایل در ساعت را برود، ندارید.
 • تایرهایی بگیرید که دارای شماره شاخص بارگیری مناسب هستند. اگر با یک وانت غول پیکر رانندگی نمی کنید،از تایرهایی با کمترین شاخص بار استفاده کنید تا رانندگی آرام تری داشته باشید.
 • به دنبال تایرها با نسبت ابعاد بالا بگردید.
 • درجه بندی سروصدای تایر را بررسی کنید.

عایق صدای موتور ماشین

صدای موتور ماشین، به خصوص در مدل‌های قدیمی و بیشتر ماشین‌های ایرانی، می‌تواند برخی اوقات آزاردهنده باشد. با استفاده از عایق‌های صوتی مناسب، می‌توانید این مشکل را هم حل کنید.

با توجه به این که موتور حین فعالیت، دمای زیادی تولید می‌کند، نمی‌توان از عایق‌های عادی برای آن استفاده کرد. چرا که ممکن است باعث ذوب شدن، یا حتی اشتعال عایق شود. برای همین، بهترین گزینه برای عایق موتور ماشین، استفاده از عایق حرارتی است. این محصولات، علاوه بر این که می‌توانند جلوی رفت و آمد صدا را بگیرند، در برابر حرارت‌های بالا هم مقاوم هستند و آسیب نمی‌بینند.

بهترین جنس عایق برای موتور ماشین، فایبرگلاس است. این عایق‌ها، علاوه بر این که قیمت خیلی مناسبی نسبت به سایر جنس‌های عایق صوتی دارند، قابل اشتعال هم نیستند. یعنی هیچ آسیبی در دماهای بالا به این مدل عایق وارد نمی‌شود. همچنین عایق‌های فایبرگلاس دوستدار طبیعت بوده و در صورت اتمام عمر مفید، به راحتی قابل بازیافت هستند.

این مدل عایق در ابعاد مختلف وجود دارد. نصب ساده‌ی آن‌ها باعث شده است خودتان هم بتوانید آن‌ها را در موتور ماشین استفاده کنید. در صورت نیاز هم می‌توانید از خدمات متخصصین ما استفاده کنید.

 

دیدگاهی در مورد “عایق صوتی خودرو – صداگیر خودرو

 1. عادل گفت:

  با سلام برا داخل موتور پارس عایق می خواستم همراه با قیمت ممنون

  1. سلام در خدمت هستیم از عایق های صوتی دو طرف صاف حرارتی میتوانید استفاده کنید و داخل سایت هم مشخصات موجوده برای مشاوره بهتر و قیمت لطف بفرمایید با شرکت تماس بگیرین مرسی

  2. سلام در خدمت هستیم برای قیمت و مشاوره بهتر لطف کنید با شرکت تماس بگیرین مرسی

 2. مصطفی گفت:

  سلام وقت بخیر. مشهد هم نمایندگی دارید یانه

 3. بابک فرهادی گفت:

  سلام.
  آیا در اراک نمایندگی فروش و نصب دارید؟

  1. سلام خیر ولی ارسال جنس هستش

 4. احمدی گفت:

  سلام وانت پیکان خریدم خیلی صدا داره
  با نصب عایق صداش کم میشه ؟
  اگه کم میشه از کجا باید عایق تهیه کنم؟

  1. سلام بله میتوانید از عایق های صوتی خودرو شرکت خریداری کنید با شرکت تماس بگیرین مرسی

  2. سلام برای خرید عایق با شرکت تماس بگیرین مرسی

 5. سید سعید مجیدی گفت:

  با سلام
  لطفاً با شماره 09368278970
  تماس بگیرید

  1. سلام لطف بفرمایید شما تماس در خدمت هستیم مرسی

 6. سلام مرسی از شما با شرکت تماس بگیرین یا شماره 09127104866 داخل واتساپ

 7. سعید از کردستان گفت:

  سلام
  ایا فقط عایق کف و درب و چرخ باعث کم شدن صدای خودروهای چینی که عایق بندی خوبی ندارن و صدای موتور به داخل خودرو سرایت می کنه می شود ؟

  بیشتر از عایق صدای موتور خودرو هم توضیح بدید چون مشکل خیلی از ماشین های امروزی ست … و با اعصابهای امروزی سازگاری بیشتری خواهد داشت

  1. سلام بله عایق های صوتی حرارتی شرکت برای خودرو کاملا مناسب و قوی هستن داخل سایت نمونه های ای مودل رو کاملا میتوانید مشاهده کنید مرسی

  2. سلام برای عایق صوتی خودرو باید عایق های صوتی خودرو شرکت که با ضخامت 1 و 2 سانتیمتر هستش استفاده شود و عایق های حرارتی صوتی

  3. علی گفت:

   خودرو های چینی که صدا ندارن یا حداقل یک سوم ایرانی صدا دارن

 8. مهدی گفت:

  قیمت عایق ها چقدره؟؟

  1. برای گرفتن قیمت لطف کنید با شرکت تماس بگیرین ممنون

 9. پورشریف گفت:

  چطور و از کجا خرید کنیم

 10. محمد گفت:

  عالیه ، کجا باید برد که این کار رو برای ماشین اجرا کنند ؟

  1. میلاد گفت:

   سلام توضیحات خیلی عالی بود برای فروش و معرفی بیشتر کارهاتون یه پیج اینستاگرام هم برنید استقبال میشه و یه مورد دیگه اینکه شما برای ماشینای ایرانی بیشترین جاهایی که میشه بزنید رو بورش خورده اماده کنید که افراد بتونن خودشون بزنن

   1. سلام مرسی از شما ادرس ایتستا گرام @aramgodtarpars

 11. احمدعلی گفت:

  خیلی عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *