مقالات

عایق کردن گیم روم چگونه است؟

عایق گیم روم

اگر شما جز آن دسته از افراد گیمر هستید که در گیم روم خود به دنبال هیجان و سر و صدا می‌باشید و از آن لذت می‌برید بهتر است که همه راه‌های ورود و خروج صدا را مسدود و عایق کنید تا بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران از بازی کردن لذت ببرید. در ادامه قصد داریم چند مورد ازروش‌های عایق کردن اتاق گیم روم را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

عایق صدا برای اتاق گیمینگ

این روز‌ها ممکن است که شما در طول شبانه روز در محیط کار یا منزل با آلودگی‌های صوتی مانند سر و صدای کودکان همسایه حین بازی، صدای بوق ماشین و کامیون‌ها در خیابان، صدای فریاد و هیجان گیمر‌ها در اطرافتان و خیلی اصوات گوناگون و مزاحم مواجه شوید پس قطعا برای ایجاد یک محیط ساکت با آرامش نسبی و جلوگیری از انتقال صدا از عایق صوتی مناسب مانند فوم های صداگیر یا جذب کننده‌های صوت برای نصب در دیوار، سقف و کف استفاده می‌کنید.

گیم روم ‌ها

در دنیای امروز بازی‌های آنلاین طرفداران زیادی پیدا کرده است که طراحی اتاق گیم مانند نورپردازی، رنگ و جذابیت بر هیجان این بازی‌های آنلاین می‌افزاید. هیجانی که بازی‌های آنلاین در فرد به وجود می‌آورد ناشی از صدای بازی و حسی است که از بازی گرفته می ‌شود شاید بتوان گفت اولین مشتریانی که در دنیای بازی‌های آنلاین به دلیل حجم زیاد صدا در محیط و از سوی دیگر صدای هیجان زده افراد به پنل آکوستیک و عایق صدا رو آوردند گیم نت‌‌ها بودند. بهترین راهکار برای کاهش صدا در گیم روم‌ها استفاده از عایق سلول باز و سلول بسته به صورت ترکیبی برروی عایق صوتی درب و پنجره‌ها می‌باشد و البته این راهکارها بعضی اوقات برای نصب برروی دیوار‌ها مناسب است.

یکی از خصوصیات گیم روم‌های بینظیر و فوق العاده داشتن صدای حرفه‌ای به وسیله اسپیکر‌های عالی با صدای فوق‌العاده می‌باشد، زیرا این بازی‌های ویدیویی بدون صدای خوب، بلند و رسا اصلا هیجان و معنا ندارند با نصب اسپیکر مناسب می‌توانید هنگام بازی در این اتاق‌ها با صدای بلند و فوق‌العاده بر هیجان بازی خود بی‌افزایید.

عایق گیم روم

آکوستیک اتاق گیمینگ چگونه است؟

برای جلوگیری از خروج و کاهش صدای گیم در اتاق‌های بازی راه حل‌های بسیاری وجود دارد همچنین این راه حل‌ها علاوه بر جلوگیری از خروج صدا به بیرون از محیط، نویز‌های صوتی داخل اتاق را می‌گیرند و شما صدای با کیفیت‌تری خواهید داشت که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

عایق صدا به وسیله درب

خوب است بدانید اکثر صداهای ورودی و خروجی از اتاق گیمینگ از درب آن اتاق عبور می‌کند برای همین بهتر است عایق صوتی گیمینگ خود را با این نقطه ضروری شروع کنید و از درب آکوستیک که از یک لایه تخته به همراه عایق های درب از جنس عایق حرارتی شرکت آرام گستر پارس در هر دو سمت و یا فقط در یک طرف درب ساخته شده استفاده نمایید. به همین صورت موارد متنوعی دیگری مانند مهر و موم‌های محیطی پایین در و شکاف اطراف لبه‌ها می‌تواند مانع خروج صدا از این سطح بشوند.

عایق پنجره‌ ها

یکی دیگر از عوامل انتقال صدا در گیم روم پنجره‌ها می‌باشند. امروزه اغلب پنجره‌های مورد استفاده در ساختمان‌ها دو جداره‌ و عایق صدا و هوا هستند به این صورت که هوا بین دو ورق شیشه محبوس می‌شود هوای بین جداره‌ها یا دو ورق شیشه گرما را به دام انداخته و مانع خروج صدا از شیشه می‌شود. بنابراین، این پنجره‌ها نه‌تنها برای عایق صدا عالی هستند بلکه برای عایق‌کاری خانه در برابر سرما استفاده می‌شوند.

دیوار پوش گیمینگ

یکی از راه‌های کم هزینه برای عایق کردن پنجره‌ها استفاده از پرده‌های ضخیم می‌باشد که به جذب هرگونه صدا هنگام ورود به پنجره و خروج از آن کمک می‌کنند.  پرده‌های ضخیم  تیره از ورود و خروج هرگونه صدایی جلوگیری می‌کند و کار فوق العاده‌ای که انجام می‌دهند یک راه مقرون به صرفه برای افزایش فوری کیفیت صدا به منظور استریم کردن هستند

دیوارها را عایق کنید

در صورتی که درب و پنجره‌ها را توسط پنل آکوستیک گیمینگ عایق کرده‌اید ولی هنوز صدا از گیم روم شما به بیرون منتقل می‌شود بهتر است به سراغ دیوار‌ها بروید و با از بین بردن دیوار‌های نازک همچنین آکوستیک کردن دیوار‌ها که هم کارآمد و هم آسان هستند از سروصدا بکاهید. یک راه‌ حل مناسب برای عایق دیوار‌ها استفاده ازپنل‌های آکوستیک اسفنجی است که اغلب در استودیوهای ضبط می‌بینید.

به سقف و کف توجه کنید

اگر طبقاتی در پایین یا بالای اتاق گیمینگ شما وجود داشته باشند، احتمالا تحت تاثیر صداهای خروجی از اتاق قرار می‌گیرند که راه حل‌های ساده مانند بستن مت یا پهن کردن فرش‌های سنگین روی زمین می‌تواند کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *