امروزه عایق حرارتی ، عایق نسوز و عایق صنعتی برای جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده می‌شوند زیرا یکی از هزینه‌‌های اصلی عملیات صنعتی، مربوط به هدر رفتن انرژی است. همچنین عایق نسوز استفاده شده در صنایع مختلف به دلیل آتش نگرفتن و مقاومت در برابر حرارت بالا بسیار مورد اهمیت هستند. عایق های صنعتی و عایق نسوز دارای کاربردها و انواع مختلفی هستند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. 

عایق‌کاری چیست؟

به ماده‌ای که برای جلوگیری از نفوذ، انتقال و ورود ماده یا انرژی در مرز بین دو محیط متفاوت قرار می‌گیرد عایق و به این فرآیند عایق‌کاری می‌گویند. در ادبیات صنعتی، وقتی عبارت «عایق‌کاری» به صورت تنها استفاده می‌شود، منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت است. اما اگر این کار به منظور دیگری انجام شود، پسوند مربوط را نیز به کار می‌برند.
مانند: عایق‌کاری حرارتی یا عایق‌کاری صوتی درب

برای عایق کاری به ابزاری جهت مقابله با رفت و آمد انرژی نیاز داریم که هم کارآمد باشند و هم هزینه نسبتا زیادی نداشته باشند تا به صرفه باشد. در ادامه به بررسی این مواد بر حسب کیفیت و هزینه می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

عایق صنعتی چیست؟

به عایق‌هایی که مانع اتلاف انرژی حرارتی می‌شوند عایق‌های صنعتی می‌گویند که انواع فراوانی دارند. با توجه به تاثیر چشم‌گیر آن‌ها در کاهش هزینه‌های عملیات و جلوگیری از اتلاف انرژی، استفاده از عایق‌های صنعتی توجیه اقتصادی نسبتا بالایی دارند.

با وجود انواع مختلف و استفاده از عایق‌ها در بازار که هر کدام برای کاربرد خاصی توسعه یافته‌اند، علاوه بر محیط‌های صنعتی، در ساختمان‌های مسکونی نیز جهت صرفه‌جویی در مصرف انرژی استفاده می‌شوند. قبل از خرید محصول، کاملا درباره آن اطلاعات کسب کنید.

پروژه‌‌های صنعتی اجراشده در نیروگاه منطقه آزاد انزلب توسط آرام گستر پارس

انواع عایق‌های صنعتی

استفاده از عایق‌ها به تنهایی راهکاری کافی برای جلوگیری از اتلاف انرژی نیست، اما تاثیر زیادی در به نتیجه رساندن آن دارد به همین علت با افزایش مقیاس فعالیت‌ها، هدر رفت انرژی، به یکی از اصلی‌ترین کانون‌های توجه تبدیل شده است برای همین عایق‌های مختلفی برای جلوگیری از اتلاف انرژی تولید می‌شود. به طور کلی می‌توان عایق‌های صنعتی را در سه دسته قرار داد:

عایق صوتی

این نوع از عایق صنعتی برای حذف و عدم انتقال صوت استفاده می‌شود. و در آن فوم‌های صداگیر یا جذب کننده‌های صوت استفاده می‌کنند تا محیطی با آرامش نسبی را بتوانند ایجاد کنند.

عایق حرارتی

تنظیم درجه حرارت در محیط‌‌های مختلف از عوامل مهم برای ایجاد فضای آرامش بخش و راحت می‌باشد که در این مواقع از عایق حرارتی که مانع از ورود و خروج حرارت می‌شود استفاده می‌نماید.

عایق رطوبتی

نم و رطوبت یکی از دلایل خسارت به ساختمان و کاهش عمر آن می‌باشد برای کنترل رطوبت منزل از است عایق استفاده می‌شود زیرا جاذب رطوبت است و مانع انتقال رطوبت می‌شود.

البته برخی از محصولات عایقی، همزمان در هر سه دسته قرار می‌گیرند. عایق‌هایی که از جنس پشم سنگ، فوم و یا پی‌وی‌سی باشند، خصوصیات این سه دسته را یک جا و همزمان هم دارند. در مقابل برخی از جنس‌های عایق نیز فقط در یک کاربرد خاص استفاده می‌شود مانند:

 • بتن لیکا که در استفاده برای عایق‌کاری صوتی کاربرد دارد.
 • استفاده از ایزوگام‌ها هم فقط برای عایق‌کاری رطوبتی رایج است.
 • پشم شیشه که فقط برای استفاده از عایق‌ حرارتی استفاده می‌شود
عایق صنعتی

انواع عایق‌های صنعتی

در شهرهای صنعتی، به علت آب و هوای خاص، معمولا استفاده از دستگاه‌های مختلف برای سرمایش یا گرمایش محیط، در تمام طول سال دیده می‌شود برای همین استفاده از عایق حرارتی، برای جلوگیری از هدررفت این انرژی، بسیار ضروری است.
عایق‌های حرارتی صنعتی که به آن‌ها عایق نسوز نیز می‌گویند، انواع مختلفی دارند. استفاده از این نوع عایق‌های صوتی و عایق نسوز، می‌تواند تا ۶۰ درصد از هزینه‌های اتلاف انرژی را صرفه‌جویی کند. از معروف‌ترین انواع آن می‌توان به عایق حرارتی کوره صنعتی اشاره کرد.
در جدول زیر، ۵ نوع پر استفاده از عایق‌ها را، از لحاظ فاکتورهای مختلف، با هم مقایسه و سپس به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

مواد عایقهزینهدوستدار طبیعتاشتعال پذیرنکات
فوم پلی-اورتانگرانخیربلهعایق صوتی عالی
پشم معدنیمتوسطبلهخیرذوب نمیشود
فایبرگلاسارزانبلهخیرآب جذب نمیکند
پلی استر(EPS)ارزانخیربلهنصب دشوار در ناهمواری ها
سلولزمتوسطبلهبلهشامل بیشترین مقدار از مواد قابل بازیافت

عایق سرامیکی 

جنس این عایق‌ها، از اکسید آلومینیوم و سیلیس است. این عایق‌ها از انواع عایق‌ حرارتی دمای بالا می‌باشند که قابلیت تحمل دما را تا ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد دارد. با توجه به اشکال مختلف این عایق‌ها، استفاده از آن‌ها دارای کاربردهای مختلفی نیز می‌باشد. یکی از مهم‌ترین کاربردهای عایق سرامیکی، عایق کاری کوره‌های صنعتی ذوب فلزات است. جهت حفظ هزینه‌های ناشی از اتلاف انرژی در کوره‌های ذوب مقاطع فلزی و به خصوص آلیاژ‌های فولادی، از عایق سرامیکی بیشتر استفاده می‌شود چرا که در مقابل کمک بزرگشان، هزینه راه اندازی ناچیزی دارند.

عایق نسوز سلولزی

با توجه به اینکه برای ساخت این عایق‌ حرارتی سلولزی موادی مثل چوب، مقوا، کاغذ و دیگر مواد مشابه استفاده می‌شود ، احتمالا یکی از بهترین عناصر سازگار با محیط زیست هستند. در فرآیند تولید این دسته از عایق‌ها به حالت شل و سست هستند ولی مواد اولیه به طور کامل فشرده می‌شوند به طوری که هیچ اکسیژنی درون آن‌ها وجود ندارد همچنین از چسباننده‌های به شدت قوی استفاده می‌شود که باعث افزایش مقاومت آن‌ها در برابر آتش‌سوزی تا حد بسیار زیادی خواهد شد. به ویژگی‌های عایق سلولزی یا عایق نسوز در ادامه اشاره خواهیم کرد:

 •  دوستدار طبیعت و محیط زیست به شمار می‌روند.
 •  این عایق‌ها امکان بازیافت و استفاده‌ی مجدد را نیز دارند.
 • عایق‌های سلولزی، از قدیمی‌ترین عایق‌های موجود در بازار هستند.
 • استفاده از عایق‌های سلولزی در جلوگیری از یخ زدن لوله‌ها رایج‌تر است.
 • با توجه به چگالی بالای عایق‌های سلولزی،از آن‌ها برای تولید عایق‌های صوتی نیز استفاده می‌شود.
 • با توجه به دانسیته(تراکم مقدار ماده نسبت به فضای اشغال شده)، مقاومت انواع عایق‌های سلولزی متفاوت است.
سلولز - عایق حرارتی

از معایب این ماده عایق نسوز، می‌توان به حساسیت‌زایی آن برای برخی افراد اشاره کرد. جنس تشکیل‌دهنده‌ی این عایق‌های حرارتی، کاغذ روزنامه‌ها یکسان است و ممکن است برای برخی از افراد، ایجاد حساسیت کند.

قیمت عایق حرارتی سلولزی

اما قیمت عایق سلولز، بسیار مناسب است و می‌تواند به عنوان گزینه‌ای اقتصادی برای عایق‌کاری حرارتی مورد استفاده قرار بگیرد.

عایق پشم سنگ

عایق‌های پشم سنگ، یکی از کاربردی‌ترین عایق‌های موجود در بازار هستند. با توجه به بسته بودن منافذ این نوع از عایق‌ها، ضمن جلوگیری از رشد و نمو قارچ‌ها، از گسترش گازهای مضر گلخانه‌ای مانند CO2 نیز جلوگیری می‌کنند. عایق‌های پشم سنگ، ضرر کمتری در برخورد با دست انسان دارند و همچنین قابلیت بازیافت دارند. عایق‌های تولید شده از جنس پشم سنگ، به صورت پتو، لحاف و تخته در بازار کشور یافت می‌شوند. از این نوع عایق‌ها، در درزگیری کوره‌های صنعتی، لوله‌های انتقال سیالات، مخازن مایعات، دیگ بخار و … استفاده می‌شود.

عایق نسوز حرارتی فایبرگلاس

این نوع از عایق‌ها، یک نوع پوشش کامپوزیتی از الیاف پشم شیشه با مواد پلیمری می‌باشند. در تولید عایق‌های فایبر گلاس، از الیاف و رزین‌های طبیعی مخصوص استفاده می‌شود. با اینکه این نوع از عایق‌ها، عمر چندان بالایی ندارند، ولی استفاده از این دسته از عایق‌ها برای جلوگیری از پوسیدگی و انتقال حرارت، کاربرد زیادی دارد. در حال حاضر فایبرگلاس پراستفاده‌ترین ماده بین انواع عایق حرارتی است.
به دلیل شیوه‌ی ساخت، یعنی بافته شدن عالی و موثر رشته‌های شیشه، عایق‌های فایبرگلاس انتقال انرژی حرارتی را به حداقل می‌رسانند. استفاده از عایق‌های فایبر گلاس در سیلوهای سیمان، مخازن نگهداری مواد و مایعات مختلف رایج است.
علاوه بر مقاومت بالای فایبر گلاس در برابر شعله و حرارت، از آن به عنوان عایق صوتی نیز می‌توان استفاده کرد.

مقایسه عایق نسوز فایبرگلاس‌ها و عایق سنتی

 • مقاومت فایبرگلاس‌ها در برابر دما بسیار بیشتر از عایق ‌های سنتی  می‌باشد.
 • امنیت عایق‌های فایبر گلاس در برابر اشیای تیز و برنده نسبتا بیشتر از مقاومت عایق‌های سنتی می‌باشد.
 • فایبر گلاس‌ها در برابر آب و رطوبت مقاوم‌اند و با نفوذ آب، از زیر کنده نمی‌شوند در حالی که عایق‌های سنتی در برابر آب چندان مقاوم نیستند.
فایبر گلاس - عایق حرارتی

ایراد اصلی فایبرگلاس خطر نگهداری آن است. از آنجا که فایبرگلاس از سیلیکون، پودر شیشه و قطعات کوچک شیشه ساخته شده است، اگر با تجهیزات ایمنی پوشانده نشود، می‌تواند باعث آسیب به چشم‌ها، ریه‌ها و حتی پوست شود. با این وجود، هنگام استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب، نصب فایبرگلاس بدون هیچ مشکلی انجام می‌گردد.  فایبر گلاس یک ماده عایق غیر قابل اشتعال یا به نوعی عایق نسوز است. برای همین در دسته‌ی عایق حرارتی نسوز قرار می‌گیرد. این ویژگی باعث شده تا بین انواع عایق حرارتی صنعتی، استفاده از عایق‌های فایبرگلاس، تبدیل به انتخاب اول شود.

قیمت عایق حرارتی فایبر گلاس

قیمت عایق فایبرگلاس هم نسبت به سایر انواع عایق حرارتی، ارزان است. اما برای نصب آن، باید به نکات ایمنی، توجه بسیار زیادی داشت و حتما از تجهیزاتی مانند محافظ چشم، ماسک و دستکش استفاده کرد.

عایق حرارتی پنبه معدنی

پشم معدنی، در واقع یک دسته از موادی است که برای ساخت عایق حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممکن است از پشم معدنی برای اشاره به عایق فایبرگلاس استفاده شود. انواع عایق حرارتی که از بازالت هم ساخته شده‌اند، در این دسته قرار می‌گیرند. حتی برخی از عایق‌های حرارتی که از پشم فلزات ساخته شده‌اند، در دسته‌ی عایق‌های حرارتی پشم معدنی قرار می‌گیرند.

پنبه معدنی - عایق حرارتی

موردی که باید در استفاده از عایق‌های پشم معدنی به آن توجه کرد، این است که اکثر پشم‌های معدنی، در برابر آتش‌سوزی مقاوم نیستند. برای همین استفاده از آن‌ها در محیط‌هایی که دمای بالایی دارند و عایق در معرض گرما قرار می‌گیرد، توصیه نمی‌شود. در چنین شرایطی، بهتر است که از عایق حرارتی نسوز، مانند عایق فایبرگلاس استفاده کنید.

عایق حرارتی فوم پلی-اورتان

فوم‌های پلی‌اورتان، قیمت بالایی در عایق‌ حرارتی دارند. برای همین استفاده از آن‌ها، چندان رایج نیست. اما ویژگی‌های این ماده باعث شده است به بهترین گزینه برای عایق‌کاری حرارتی تبدیل شوند. فوم‌های پلی‌اورتان از گاز نان- کلروفلوئوروکربن (CFC) برای دمیدن استفاده می‌کنند.

فوم پلی اورتان - عایق حرارتی

این کار، به کاهش آسیب به لایه اوزون کمک می‌نماید. این عایق‌ها، نسبتا سبک هستند. همچنین فوم‌هایی با چگالی کم وجود دارد که در مناطقی که عایق نیستند، اسپری می‌شود.  این عایق هم در دسته‌ی عایق حرارتی نسوز قرار می‌گیرد.

عایق حرارتی پلی استر

پلی استر یک فوم ترموپلاستیک ضد آب است که یک عایق صوتی و حرارتی با عملکرد بسیار عالی می‌باشد. این ماده در دو نوعِ گسترش‌یافته (EPS) و اکسترود شده (XEPS) یا Styrofoam در بازار به فروش می‌رسد. این دو نوع در رتبه بندی عملکرد و هزینه متفاوت هستند. از ویژگی‌های منحصر به فرد عایق پلی‌استر، می‌توان به سطح صاف این عایق‌های حرارتی اشاره کرد که در بقیه انواع عایق‌های حرارتی، دیده نمی‌شود.

پلی استر - عایق حرارتی

معمولا این فوم، به شکل بلوک برش میخورد که این برای عایق دیوار ایده آل است. این فوم، عایق نسوز نیست و مقاومتی در برابر اشتعال ندارد. اما پس از نصب، با یک ماده شیمیایی مقاومت در برابر آتش‌سوزی، به نام Hexabromocyclododecane (HBCD)  پوشیده ‌می‌شود.

 عایق حرارتی پشم شیشه

پشم شیشه یکی از عایق‌های حرارتی می‌باشد که دارای الیافی نازک با تار‌‌های شیشه‌ای به هم متصل می‌باشد. در هنگام تولید عایق حرارتی پشم شیشه الیاف نازکی را که سرد شده‌اند با هم دسته بندی می‌کنند و برروی کاغذ‌های مانند کرافت، قیری، تور الیاف و سرربی قرار می‌دهند.

مزایای عایق پشم شیشه

این ماده دارای مزایایی می‌باشد که برای عایق بندی محیط‌هایی مانند بام‌های تخت یا بام‌های شیب دار مورد استفاده قرار می‌گیرد که مزایای آن عبارتند از :

 • بی بو و سبک وزن
 • بدون جذب رطوبت و نم
 • نصبی آسان و بدون دردسر
 • جلوگیری از رشد کپک و قارچ

ویژگی یک عایق نسوز حرارتی خوب

برای استفاده از عایق حرارتی علاوه بر نوع کاربرد و انواع آن با ویژگی آن نیز آشنا باشید که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌شود:

 • دارای چگالی مناسبی است
 • عمری طولانی و مفید دارد
 • در برابر دما، حرارت و گرمای بیش از حد چروک نمی‌شود
 • در برابر عومل خارجی واکنش نشان نمی‌دهد و خنثی است
 • این عایق در برابر دما، حرارت، فشار، میکروب و قارچ مقاومت زیادی دارند.

کاربرد عایق نسوز حرارتی

از عایق‌های حرارتی در صنایع مختلف استفاده می‌شود که در ادامه تعدادی از این کاربرد‌ها را نام خواهیم برد:

 • فضاپیما
 • ساختمان‌ها
 • سیستم‌های مکانیکی

چرا باید اتاق‌های خانه را عایق کنیم؟

برای به حداقل رساندن خطر کم شنوایی، توصیه می‌شود میزان ساعت زیادی، در معرض صداهای بلند نباشید. به طور مثال حجم عادی صدا در یک مکالمه عادی 60 دسی‌بل است. اما برخی ماشین آلات، مانند چاپخانه‌ها، سروصدایی با 85 دسی‌بل تولید می‌کنند.

قرار گرفتن در معرض سر و صدای دستگاه‌های کارخانه، علاوه بر شنوایی، بر سلامتی نیز اثر زیان باری دارد. در یک مطالعه مشاهده شد افرادی که بیشتر در ارتباط با دستگاه‌هایی با صدای بالا هستند، بیشتر در خطر فشار خون و کلسترول بالا می‌باشند که یکی از دلایل این موضوع می‌تواند این باشد که: صداهای بلند باعث افزایش سطح استرس افراد می‌شود، و با گذشت زمان، افزایش سطح استرس می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی و فشار خون را افزایش دهد.

عایق صوتی کردن ژنراتور

راه‌های کاهش سر و صدا در کارخانه

صدای موجود در برخی از کارخانه‌ها به شدت برای سلامتی مضر است. در این کارخانه‌ها برای صحبت کردن با افرادی که در چند متری شما هستند، نیاز هست که با صدای بلند و فریاد با آن‌ها حرف بزنید. در کنار از محافظت از سلامت کارکنان خود، عایق صوتی کردن کارخانه می‌تواند به جلوگیری از بروز اتفاقات و صدمات ناشی از شغل نیز کمک کند. زیرا ممکن است در اثر این صداهای بلند کارگران نتوانند هشدارهایی را بشنوند و یا نتوانند هشداری را به همکار خود بدهند و او را از آسیب محافظت کنند.

مورد بعدی کاهش کارایی کارگران در صورت وجود صداهای بلند می‌باشد. سروصدای زیاد می‌تواند باعث کاهش بهره‌وری کارکنان شود. همچنین باعث خستگی زودهنگام آن‌ها خواهد شد. این اتفاق می‌تواند اثر منفی زیادی بر روی خط تولید و کارخانه شما بگذارد زیرا در این محیط‌ها، کار به مدت طولانی و چند ساعته باعث می‌شود پس از خروج، بطور موقت گوش شما سوت بکشد و دچار مشکل شوید. این اثر کوتاه مدتِ بودن در فضاهای پر سروصدا می‌باشد. اثر بلند مدت آن، حتی خطرناک‌تر است و می‌تواند به سلامتی و شنوایی شما آسیب جدی بزند. در ادامه، به لزوم استفاده از عایق صوتی در کارخانه‌ها و روش‌های انجام آن می‌پردازیم.

عایق صوتی کردن ژنراتور

1- جداسازی یا محصور کردن سر و صدا

یکی از راه‌های کاهش نویز، محصور کردن وسایلی است که بلندترین صداها را دارند. یک محفظه با استفاده از عایق‌ آکوستیک می‌تواند سدی را در اطراف تجهیزات ایجاد کند، این محفظه‌ها صدا را به حداقل می‌رسانند، در حالی که هنوز هم اجازه دسترسی کارکنان را به ماشین آلات می‌دهد. پس اولین راه که بهترین راه نیز می‌باشد، عایق صوتی کردن تجهیزات است.

2- مکان وسایل پر سر و صدا

می‌توان اینگونه وسایل را در نزدیکی دیوار قرار داد تا نویز آن‌ها کمتر وارد محیط شود. یا آن‌ها را درون اتاقکی قرار داد که صدای کمتری منتقل شود.

3- به روز رسانی ماشین‌آلات

در برخی موارد، به روز رسانی تجهیزات مورد استفاده در یک کارخانه می‌تواند به کاهش صداها کمک کند. قطعات قدیمی یا بخاطر تکنولوژی قدیمی، یا به دلیل فرسودگی، احتمالا صداهای بلندتری دارند.

4- نگهداری مناسب از تجهیزات

از آنجا که ماشین‌ها به طور مرتب مورد استفاده قرار می‌گیرند، آسیب‌دیدگی‌ها از جمله سایش و پارگی می‌تواند صدای آن‌ها را بیشتر کند. به همین دلیل با بررسی همیشگی و روغن‌کاری و سایر مسائل می‌توان جلوی صدای بلند آن‌ها را گرفت.

5- استفاده از دستگاه‌ها هنگامی که کسی در نزدیکی آن‌ها نیست

 این تغییر، جزء کنترل‌های اداری می‌باشد و به شما کمک می‌کند تا در زمانی که بیشتر کارکنان مشغول کار هستند، سطح سر و صدای کارخانه را کاهش دهید. اجرای دستگاه‌های با صدای بلند در مواقعی که تعداد کمی از افراد در آن محل هستند، می‌تواند به ایجاد یک محیط کار راحت‌تر کمک کند.

6- به کارمندان استراحت دهید

در صورتی که حجم کار کارخانه کم نمی‌شود و دچار مشکل نمی‌شوید، در زمان‌های پر سر و صدا، به کارکنان به طور متناوب استراحت دهید. به طور مثال اگر 20 نفر در محیط با صدای زیاد هستند. در 4 نوبت و در هر نوبت 5 نفر به بیرون محیط برای استراحت بروند و کار آن‌ها توسط دیگر افراد انجام شود. این کار باعث می‌شود از زمانی که آن‌ها پیوسته در آسیب صداهای بلند هستند کاسته شود. کارکنان در زمان استراحت باید در محلی آرام قرار داشته باشند و به دور از صدای تجهیزات کارخانه استراحت کنند.

7- استفاده از امکانات محافظتی

گزینه دیگر فراهم کردن امکانات محافظتی و تجهیزات برای مراقبت از شنوایی کارکنان می‌باشد. این کار خطرات ناشی از صداهای بلند را کاهش می‌دهد.

8- ایجاد فضا بین کارکنان و تجهیزات

فاصله می‌تواند به پایین آمدن سح صدا در یک کارخانه پر سروصدا کمک کند. تا می‌توانید بین کارکنان خود و دستگاه‌ها فاصله بیندازید.

سازمان ایمنی و بهداشت شغلی آمریکا دو نوع کنترل را که یک شرکت می‌تواند برای کاهش سطح سر و صداها در محیط استفاده کند، اینگونه بیان می‌کند:

 • کنترل مهندسی

کنترل مهندسی شامل تغییراتی در تجهیزات یا محیط برای کاهش سروصدا است. 

 • کنترل اداری

کنترل‌های اداری تغییر در برنامه‌ها یا محل کار هستند که به آرام‌تر کردن امور کمک می‌کنند.

امیدواریم در جهت جلوگیری از  ضرر رسیدن به سلامتی کارکنان خود این موضوع را جدی بگیرید و در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهامی مشاوران ما در شرکت آرام گستر پارس آمادگی دارند به طور رایگان شما را راهنمایی کنند.

اشکال مختلف مواد عایق

اشکال مختلفی از مواد عایق موجود است که هر کدام خواص خاص خود را دارند. فقط با تحقیق در مورد هر نوع از آن‌ها، می‌توانید کاملا بررسی کنید که نوع مناسب برای نیاز شما کدام خواهد بود یک مرور سریع:

 • پشم معدنی موثر بوده، اما قابل اشتعال است.
 • فایبر گلاس ارزان است اما نیاز به نگهداری دقیق دارد.
 • Aerogel گران‌تر است، اما قطعا بهترین نوع عایق است.
 • پلی استر یک ماده عایق بندی متنوع است اما ایمنی آن مورد بحث است.
 • پلی- اورتان یک محصول عایق خوب است، هرچند که برای محیط زیست مناسب نیست.
 • سلولز غیرقابل اشتعال، سازگار با محیط زیست و موثر است، اما فرآیند نصب آن دشوار است.

خرید عایق نسوز

در این بخش دانستیم که عایق نسوز ، عایق حرارتی و صنعتی در صنایع مختلف نقش و جایگاه بسزایی دارند. اگر قصد خرید عایق حرارتی و استفاده از هر کدام یک عایق نسوز حرارتی را دارید یا می‌خواهید از قیمت روز این محصولات با خبر شوید می‌توانید به سایت آرام گستر پارس که یکی از تولیدکنندگان بزرگ در حوزه فروش عایق حرارتی است  مراجعه نمایید و یا با تیم حرفه‌ایشان تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *