مقالات

پارتیشن های مناسب برای جلوگیری از صدا

پارتیشن اداری

در سال‌های اخیر ایجاد محیط‌های دفتری و رسمی مناسب برای کارمندان با حفظ رعایت حریم خصوصی بسیار رواج پیدا کرده است. بنابراین در این مقاله سعی داریم تا  راه‌کار‌‌هایی برای بهبود محیط‌های پر سروصدای ادارات و شرکت‌ها و همچنین برای حفظ حریم خصوصی کارمندان ارائه دهیم که یکی از این راهکار‌ها استفاده از پارتیشن‌های آکوستیک یا تجهیزات آکوستیک می‌باشد.

 

اگر شما کارمند یک شرکت باشید که در آن از فضاهای مشترک استفاده می‌کنید، احتمالا در اکثر مواقع از صداهای مزاحم رنج می‌برید. اگر شرکت قصد عایق صوتی کردن فضای خود را نداشته باشد و شما به تنهایی بخواهید فضای خود را در مقابل صدا مقاوم کنید، احتمالا همکاران‌تان فکر می‌کنند شما قصد دوری از آن‌ها را خواهید داشت بنابراین بهترین کار درخواست استفاده از انواع پارتیشن‌ها، از مدیر خود می‌باشد که حتی  به بازدهی و راحتی شرکت و کارمندان نیز کمک می‌کند.

پارتیشن اداری

پارتیشن آکوستیک چیست؟

برای جداسازی و تقسیم بندی فضا‌های بزرگ به فضا‌های کوچک علاوه بر دیوار آجری یا بتنی از دیوار‌های چوبی و یا شیشه‌ای که ممکن است موقت و متحرک باشند استفاده می‌شود به این دیوار‌‌ها موقتی پارتیشن می‌گویند. پارتیشن‌ها را از شیشه، چوب و… تولید می‌کنند، حال اگر قصد جلوگیری از عبور صدا و یا حفظ حریم شخصی را دارید باید از پارتیشن‌های آکوستیک و یا عایق صوتی استفاده نمایید.

چه موقع از پارتیشن آکوستیک استفاده کنیم؟

پارتیشن‌ها از مدت‌ها قبل برای زیبایی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اما آن‌ها علاوه بر ظاهر دارای مزایای دیگری نیز هستند:

حفاظت حریم خصوصی: بسیاری از مردم از قرن‌های پیش، از پارتیشن‌ها برای استحمام و یا پوشاندن فضای شخصی خود استفاده می‌کردند. ولی امروزه در زمینه فضای اداری، پارتیشن‌ها نیز همانقدر مفید هستند زیرا با استفاده از آن‌ها اطمینان حاصل می‌شود که کارکنان مزاحم یکدیگر نمی‌شوند.

*همچنین درصورت داشتن استودیو صدا برای جلوگیری از عبور صدا شما می‌توانید از فوم شانه تخم مرغی استفاده نمایید.

جدا کردن قسمت‌های اتاق بر اساس عملکرد: در یک آپارتمان، داشتن پارتیشن می‌تواند برای تفکیک مکان‌های مختلف منزل به طور مثال جدا کردن محل غذاخوری از محل استراحت بسیار مفید باشد همچنین در محل‌های اداری نیز پارتیشن آکوستیک به جدا کردن بخش‌های مختلف بر اساس کارکرد کمک می‌کند.

استفاده از پارتیشن‌های اداری در صورت نداشتن اتاق جدا توسط کارمندان می‌تواند این حس را به آن‌ها بدهد، که دارای اتاقی مجزا با فضایی خصوصی می‌باشند. پارتیشن‌های ضد صدا یا آکوستیک یک روش بسیار مناسب به خصوص برای اتاق های استراحت می‌باشند، جایی که بیشتر صداها از آن سرچشمه می‌گیرند. با استفاده از پارتیشن‌ها می‌توان انتقال صدا را به حداقل کاهش داد، اما به طور مشخص نمی‌توان آن‌ها را کاملا حذف کرد و افراد نیز باید با سکوت خود به این موضوع کمک کنند.

*برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عایق استخر می‌توانید مقاله ( عایق ضد آب استخر چیست ) را مطالعه نمایید.

پارتیشن اداری شیشه ای

ویژگی هایی که باید هنگام خرید پارتیشن مدنظر داشته باشید

حال در هنگام خرید پارتیشن مناسب برای منزل یا اداره و شرکت خود باید به مواردی دقت نمایید که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

اندازه پارتیشن آکوستیک

باید قبل از خرید با بررسی محیط مورد نظرتان تصمیم خود را بگیرید که می‌خواهید از این پارتیشن‌ها به عنوان نیمه و یا تمام قد استفاده کنید سپس می‌توانید به همان اندازه سفارش دهید.

جنس پارتیشن ضد صدا

به طور معمول شما می‌خواهید از یک پارتیشن ضد صدا استفاده کنید که از مواد نرم و پارچه‌هایی مانند پلی استر و یا پنبه ساخته است. در مورد مواد این عایق‌ها و نحوه عملکرد آن‌ها این نکته را مدنظر داشته باشید که مواد نرم و دارای خلل و فرج برای جذب صدا بسیار مناسب می‌باشند. از انواع پارتیشن، نوعی از آن که دارای پارچه پلی استر است، به این معنا که قسمتی و یا تمام آن از محصولات پلی استر بازیافت شده ساخته شده اند، وجود دارد. این مدل توانایی جذب 85 درصد صدا را دارد.

قابلیت حمل پارتیشن

در هنگام خرید به نحوه جابجایی پارتیشن ها دقت کنید، برخی از آن‌ها دارای غرفه‌های منظم بوده و اکثرا جنس آن‌ها نیز از فلز می‌باشند، در هنگام جابجایی اگر روی زمین کشیده شوند ممکن است به کف شما آسیب برسانند، پس باید آن‌ها را بلند کنید. اما نوع بهتر، دارای چرخ می‌باشند که به راحتی می‌توانید آن ها را جابجا نمایید.

طراحی پارتیشن جدا کننده

در هنگام خرید به رنگ و طراحی پارتیشن نیز توجه کنید، که با دفتر و دکوراسیون مد نظر شما هماهنگی داشته باشد.

[irp posts=”64″ name=”عایق صوتی ساختمان”]

در دفاتر می‌توان از پرده‌ها نیز برای حذف مزاحمت صداها استفاده کرد. به طور مثال پرده‌های عایق صدا و یا حتی از پرده‌های جداکننده اتاق که از سقف تا کف اتاق آویزان می‌شوند نیز بهره برد.

در نهایت این به عهده شماست که روزهای کاری خود را تا حد ممکن دلپذیر کنید، بنابراین ما در شرکت عایق صوتی آرام گستر پارس شما را یاری می‌کنیم تا با حل مشکلات ناشی از صداها، آرامش را به شما هدیه کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *