عایق صوتی – خرید انواع فوم عایق صدا

محصولات آرام گستر پارس

عایق صوتی شانه تخم مرغی

عایق صوتی شانه تخم مرغی

موارد کاربرد :
 • صداگیری وسایل صنعتی
 • محفظه توربین، پمپ، ژنراتور، کمپرسور
 • استودیو و اتاق ضبط صدا
 • سالن سینما و کنسرت
 • سالن جلسات و کنفرانس
 • چاله و کابین آسانسور
توضیحات بیشتر :
عایق صوتی شانه تخم مرغی
عایق صوتی شانه تخم مرغی

عایق صوتی دو طرف صاف

موارد کاربرد :
 • عایق صوتی سقف و کف آپارتمان
 • عایق صوتی دیوار مشترک
 • عایق صوتی خودرو
 • عایق صوتی ماینر
 • جلوگیری از لرزش و صدا در سقف
 • قطار، مترو، هواپیما
توضیحات بیشتر :
عایق صوتی دو طرف صاف
عایق صوتی شانه تخم مرغی

پنل و تجهیزات آکوستیک

موارد کاربرد :
 • انواع اتاق آکوستیک
 • استودیو ها و اتاق های ضبط
 • اتاق کنفرانس
 • سالن سخنرانی
 • اتاق های آموزش مجازی
 • فضا های عمومی و...
توضیحات بیشتر :
پنل و تجهیزات آکوستیک

عایق صوتی دکوراتیو

انواع فوم عایق صدا

عایق صوتی چیست؟

احتمالا شما هم از سر و صدای غیر قابل تحمل بچه های کوچک همسایه تان خسته شده اید و یا تصمیم به عایق کاری دفتر کار و یا منزل خود گرفته اید. 

به منظور جلوگیری از انتقال صدا و ایجاد محیطی با آرامش نسبی، می بایست از فوم های صداگیر یا جذب کننده های صوت که به آن ها فوم عایق صدا و یا عایق صوتی گفته می شود استفاده نمود.

هزینه عایق صوتی دیوار منزل متناسب با چگونگی انجام آن می تواند متفاوت باشد. اگر قصد خرید عایق صوتی را دارید ابتدا بهتر است انواع آن ها را بشناسید. همراه آرام گستر پارس باشید تا با انواع عایق های صوتی و موارد مصرف هر یک از آن ها آشنا شوید…

دانلود کاتالوگ محصولات

 

عایق دو طرف صاف حرارتیعایق شانه تخم مرغی سادهعایق شانه تخم مرغی کند سوز
ابعاد ورق50×1002×150×100
دانسیته70kg/m3در انواع مدل های 12، 14، 17، 22، 30 کیلوگرم بر متر مکعب70kg/m3
ضریب جذب صوت0٫70٫450٫6
ضخامت2cm تا 2cm2 تا 8 سانتی متر3.5 سانتی متر
ضریب انتقال حرارت0٫045 (w/mk)0.025 (w/mk)0.045 (w/mk)
دامنه تحمل دمایی-30 -> +130 (c)-10 -> +90 (c)-30 -> +130 (c)
مقاومت در برابر آتشنسوزخیرنسوز
مقدار جذب آب0٫70٫40٫7
نوع چسبچسب دارفاقد چسبچسب دار

برخی از اجرا های ما

عایق صوتی سفارت فرانسه توسط شرکت آرام گستر پارس

انواع فوم عایق صدا

به طور کلی برای استفاده در منازل مسکونی و آپارتمان ها ، دفاتر کار و استودیو ها می توان از دو نوع فوم عایق صدا استفاده نمود :

1- عایق دو طرف صاف :

قابل استفاده به عنوان عایق صوتی خودرو ، دیوار مشترک، عایق صوتی سقف آپارتمان، مکان های عمومی، جلوگیری از لرزش و صدا در سقف، حذف صداهای عمومی داخل آپارتمان، قطار، مترو، هواپیما، کانال انتقال هوا، کانال های فاضلاب، عایق صوتی برای ماینر ، عایق صوتی درب ، عایق شانه تخم مرغی ساده و حرارتی

ضمنا از عایق صوتی دو طرف صاف به عنوان عایق حرارتی در سالن ها به منظور جلوگیری از ورود گرمای خورشید در فصل تابستان و خروج هوای گرم در فصل زمستان به منظور بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه ها استفاده می شود.

2- عایق شانه تخم مرغی :

قابل استفاده برای صداگیری وسایل صنعتی، محفظه توربین ها، پمپ ها، ژنراتورها، کمپرسورها، مکان های عمومی مانند سالن های آمفی تئاتر، کنسرت ها و سینماها، استودیو ها و اتاق های ضبط صدا، سالن جلسات و کنفرانس، چاله و کابین آسانسور، عایق صوتی دیوار مشترک در آپارتمان، عایق صوتی روکار کف.

این نوع از عایق های صوت با توجه به شکل ظاهری شبیه به شانه تخم مرغ در یک سمت خود، به فوم آکوستیک یا عایق صوتی شانه تخم مرغی معروف هستند. این فوم ها می توانند طیف وسیعی از صداها با فرکانس های بالا را جذب کرده و از پژواک آن جلوگیری نمایند.

به دلیل حالت شش وجهی که دارند و در نتیجه سطح مقطع بیشتری که نسبت به حالت دو طرف صاف دارند، جذب فوق العاده ای داشته و اکثر اوقات به صورت نمایان (Expose) در پروژه ها و در حالتی که سمت تخم مرغی رو به منبع صوت باشد نصب می گردند.

در صورتی که در ساختمانی چند طبقه زندگی می‌کنید که امکان انتقال صدا از کف یا سقف به طبقه‌ی دیگر وجود دارد، می‌توانید از عایق صوتی کف ساختمان هم استفاده کنید.

نحوه اجرای عایق بر روی دیوار مشترک

دیوار مشترک یکی از اولین قسمت هاییست که در فرآیند عایق صوتی آپارتمان عایقکاری می شود.

به طور کلی دو روش برای عایقکاری وجود دارد که عبارت است از عایق صوتی روکار و داخل کار. در تصویر زیر می توانید سطوح محتلف یک دیوار مشترک را هنگام نصب عایق صوتی ببینید. در این تصویر از عایق صوتی دو طرف صاف استفاده شده است.

نحوه اجرای عایق بر روی دیوار مشترک

عایق صوتی روکار

شما می توانید از فوم های صداگیر دو طرف صاف آرام گستر پارس به صورت روکار نیز استفاده نمایید.

به دلیل چسب دار بودن این عایق ها فقط باید چسب آن را جدا کرده و روی سطح مورد نظرتان بچسبانید. ضمنا این دسته از عایق ها نسوز بوده و حتی در برابر شعله مستقیم آتش نیز شعله ور نمی شوند از این رو به عایق صوتی حرارتی نیز مشهور می باشند.

روش دیگر استفاده از فوم های شانه تخم مرغی می باشد. این دسته از عایق ها بر خلاف مدل قبلی فقط در حالت روکار یا Expose قابل نصب می باشند و به دلیل چسب دار بودن به راحتی روی سطح مورد نظرتان قرار خواهند گرفت.

از انواع پرفروش عایق‌های صوتی روکار، عایق دکوراتیو است. این محصولات که در رنگ‌های مختلف به صورت پنل‌های مربع‌شکل و مستطیلی تولید می‌شوند، علاوه بر عایق صوتی، استفاده‌ی تزئینی نیز دارند. با کنار هم چیدن این پنل‌ها، با اشکال دلخواه، می‌توانید طرحی مناسب با دکوراسیون منزل خود روی دیوار ایجاد کنید. این مدل عایق، تاثیر زیادی روی جذب اکو و نرم کردن صدا دارد.

ویژگی عایق های آرام گستر پارس

ساختار سلول باز بودن : از مهم ترین ویژگی های عایق های صوتی آرام گستر پارس در مقایسه با دیگر نمونه های موجود در بازار ایران، ساختار سلول باز بودن آن می باشد. این ویژگی مهم قابلیت جذب بسیار بالای صدا را ایجاد می کند. و با توجه به دانسیته بالای آن (۷۰ کیلوگرم در هر متر مکعب)، تمامی فرکانس های صوت را در طول ضخامت عایق (۴ سانتی متر) از بین می برد.

ضریب جذب صوت بالا : ضریب جذب صوت در این عایق های صوت، ۰٫۷ می باشد. این ضریب جذب صوت بسیار بالا جزء بهترین عایق های صوتی در دنیا به حساب می رود.

عایق حرارتی بودن : این فوم های عایق صوت، علاوه بر جذب صدا که ویژگی اصلی آن ها می باشد، مانند پلی یورتان عایق حرارتی نیز هستند و دارای کلاس حریق می باشند. به همین دلیل در مقابل شعله آتش مقاوم است، به هیچ عنوان چکه نمی کند و دارای خاصیت خوداطفا می باشد. پس از موارد کاربرد مهم آن ها می توان از عایق حرارتی بودن نیز اشاره کرد، که در صورت ایجاد حریق در محیط، از انتشار آن به فضاهای دیگر جلوگیری می نماید.

بدون نیاز به هرگونه هزینه اضافه : این عایق های صوتی، کار جذب صدا را بدون نیاز به هرگونه ترکیب اضافی نظیر پشم سنگ، فوم الاستومری ، مینرال پلاس و … انجام می دهد.

بهره گیری از سیستم Saving Energy یا ذخیره انرژی : امروزه با توجه به قیمت برق و گاز و همچنین کمبود این منابع، اهمیت صرفه جویی بر هیچ کسی پوشیده نیست. و بسیاری از افراد با صرفه جویی سعی در کاهش هزینه های پرداختی خود دارند. در همین راستا، عایق ها راه حل مطمئن و مقرون به صرفه ای برای این موضوع می باشند و در بسیاری از کشورهای دنیا به این امر توجه ویژه ای دارند این محصولات دارای کلاس جهانی می باشند و همانطور که گفته شد دارای استانداردهای معتبر می باشند. این محصولات در زمان های سرد سال که از وسایل گرمایشی استفاده می شوند، گرمای خانه را حفظ می کنند. همچنین در زمان گرم سال نیز باد خنک و دمای مناسب کولر و اسپیلت ها را در منزل نگه می دارند. و در کنار صرفه جویی در هزینه های شما، موجب افزایش کارآیی و طول عمر وسایل شما نیز می شوند.

استحکام فیزیکی بالا : ساختار این محصولات، به گونه ای می باشد که در حین اجرا و همچنین در زمان استفاده، در مقابل پارگی بسیار مقاوم می باشد. و از استحکام فیزیکی بسیار بالایی برخوردار می باشند.

سبک و انعطاف پذیر : باتوجه به وزن کم و انعطاف پذیری فوق العاده بالا، می توان به آسانی آن ها را بر روی دیوار مشترک و سایر سطوح نصب کرد.

دوست دار محیط زیست : فوم های آرام گستر پارس ضد باکتری و قارچ می باشند و با محیط زیست سازگار می باشند.

دارای چسب مسلح نخ دار : رول ها یا ورقه های این فوم ها دارای چسب مسلخ نخ دار در پشت خود می باشند. به همین دلیل به راحتی بر روی تمامی سطوح صاف و صیقلی تمیز (بدون گرد و خاک، روغن، گریس و هر گونه کثیفی) مانند گچ، چوب، پلاستیک، بتن و فلزات روی سقف و کف چسبیده می شوند بنابراین شما می توانید به عنوان عایق صوتی روکار از آن ها استفاده کنید.

قابلیت برش آسان  : این محصول به صورت شیت های ورق می شود و در صورت نیاز برای نصب می توان با تیغ و یا چاقو آن ها را به راحتی برش داد.

دامنه تحمل دمایی بالا : این عایق ها در محدوده دمایی -۳۰ تا +۱۳۰ درجه سانتی گراد کاملا موثر می باشند. و با این محدوده دمایی بالا تقریبا در اکثر شرایط دمایی موجود قابل استفاده می باشند.

جلوگیری از پدیده کندانس : حتما دیده اید که گاهی اوقات سطوح حالت نمناکی به خود می گیرند. پدیده  کندانس که به دلیل اختلاف دمای داخلی پنجره ها و دیوارهای نازک رخ می دهد معمولا در ابتدا به صورت شبنم خود را نشان می دهد. همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید این موضوع در طول زمان موجب آسیب دیدگی دیوارها و شیشه ها می شود، یکی دیگر از مزایای عایق های صدای آرام گستر پارس جلوگیری از پدیده کندانس می باشد.


چرا عایق های صوتی AGP ؟

عایق صوتی دو طرف صاف

1- بهره گیری از سیستم Saving Energy

از دیگر ویژگی های این محصولات می توان به ذخیره انرژی اشاره کرد که در ادامه آن را توضیح می دهیم.

امروزه با توجه به قیمت برق و گاز و همچنین کمبود این منابع، اهمیت صرفه جویی بر هیچ کسی پوشیده نیست. و بسیاری از افراد با صرفه جویی سعی در کاهش هزینه های پرداختی خود دارند.

در همین راستا، عایق ها راه حل مطمئن و مقرون به صرفه ای برای این موضوع می باشند و در بسیاری از کشورهای دنیا به این امر توجه ویژه ای دارند.

اما این مسئله در کشور ما کمی نسبت به دنیا مورد غفلت واقع شده است و بسیاری از سازندگان ساختمان برای کاهش هزینه ها از انواع عایق ها استفاده نمی کنند.

به همین دلیل ما در آرام گستر پارس ضمن درک این مسئله و بررسی بازار، اقدام به عرضه محصولات مختلف عایق کرده ایم.

این محصولات دارای کلاس جهانی می باشند و همانطور که گفته شد دارای استانداردهای معتبر می باشند. این محصولات در زمان های سرد سال که از وسایل گرمایشی استفاده می شوند، گرمای خانه را حفظ می کنند.

همچنین در زمان گرم سال نیز باد خنک و دمای مناسب کولر و اسپیلت ها را در منزل نگه می دارند. و در کنار صرفه جویی در هزینه های شما، موجب افزایش کارآیی و طول عمر وسایل شما نیز می شوند.

شما با صرف کمی زمان برای محاسبه بین هزینه های استفاده از عایق های صوتی و صرفه جویی که از کاهش هزینه ها و همچنین افزایش طول عمر وسایل خود، می توانید به مقرون به صرفه بودن استفاده از این محصولات در طول زمان پی ببرید.

2- جلوگیری از پدیده کندانس با استفاده از عایق صدا

نتیجه دیگری که استفاده از این محصولات در پی دارد، جلوگیری از پدیده کندانس می باشد. این پدیده به دلیل اختلاف دمای داخلی پنجره ها و دیوارهای نازک رخ می دهد.

معمولا در ابتدا به صورت شبنم خود را نشان می دهند و سطوح حالت نمناکی به خود می گیرند. این موضوع در طول زمان موجب آسیب به دیوارها و شیشه ها می شود. که این محصولات باعث جلوگیری از این پدیده می شوند.

بیشترین کاربرد این عایق ها در منازل مسکونی، دفاتر کار، استودیوها و کارخانجات می باشد. که از دو نوع محصول استفاده می شود. که در ادامه به بررسی و مقایسه مشخصات فنی این دو نوع می پردازیم.

جنس هر دو این محصولات نیز از فوم های ضد صدای نانو می باشد که توانایی جذب صوت و جلوگیری از انعکاس و انتقال آن، کنترل شدت صدای اطراف، کاهش خروج صدا از دیوارها و نهایتا ایجاد محیطی آرام و به دور از تنش را فراهم می کند.(همانطور که گفته شد، تیم فنی آرام گستر پارس، همواره آماده ارائه مشاوره رایگان می باشد.)

انواع مواد عایق های صوتی

مواردی که ذکر می شود بیشترین استفاده را در عایق صوتی دارند. البته هر کدام از این مواد آکوستیک نیز در یکی از این دسته ها قرار می گیرد. جذب صدا، عایق صدا، از بین بردن صدا.

فوم آکوستیک

این ماده که فوم استودیویی نیز نامیده می شود، معمولا دارای گوه و شکل هرمی مشخصی است که در جذب صدا بسیار موثر است. آن ها به صورت تابلو به دیوارها متصل می شوند، از سقف آویزان می شوند و یا در گوشه ها به عنوان تله های باس قرار می گیرند.

انواع عایق های صوتی

عایق صدا

عایق صدا نوارهای ساخته شده از پشم معدنی، پشم سنگ و فایبرگلاس است که به گونه ای طراحی شده است که در قسمت شکاف دیوارها قرار بگیرد. آن ها جلوی فضایی را که باعث انتقال صدا می شود را می گیرند.

انواع عایق های صوتی

پنل ها یا صفحه های صوتی

این نمونه های تزئینی عایق صدا و فوم جذب صدا هستند. آن ها در رنگ ها، الگوها و پارچه های گوناگون تولید می شوند تا علاوه بر عایق صدا بودن، زیبایی را نیز به محیط اضافه کنند.

پارچه های آکوستیک

پارچه های آکوستیک نسبت به سایر پارچه ها ضخیم تر و سنگین تر هستند. آن ها در پرده های تئاتر، پتوهای ضخیم استودیویی و مواردی که از پرده ها به عنوان عایق صدا استفاده می شود، کاربرد دارند.

پوشش آکوستیک

موادی مانند MVL(Mass Loaded Vinyl) یک لاستیک متراکم مانند از مواد است که در بسیاری موارد مختلف مانند عایق صوتی خودرو، ماشین آلات، وسایل و همچنین به عنوان زیرلایه کارها مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها به عنوان مانع صدا عمل می کنند.

انواع عایق های صوتی

عایق کف پوش

در کف خانه ها که از چوب و یا انواع کاشی استفاده می شود. برای عایق صوتی کردن آن ها نیاز به جدا کردن کف می باشد تا انتقال نویز کاهش یابد. و این کفپوش ها به عنوان مواد زیر لایه استفاده می شوند.

عایق صوتی معماری

این گروه شامل مواردی است که در ساختار ساختمان به کار می رود. مانند: پنجره های عایق صوتی، دیوارهای ضد صدا، درها و سایر محصولات جدا شدنی که در واحدهای مسکونی و ادارای و همچنین کارخانه ها استفاده می شود.

مواد جذب کننده صدا

امواج صوتی به جای اینکه نویز را منعکس کنند، به این نوع مواد جذب می شوند. ای نکار باعث می شود تا صدای اکو نرم شود. و بخشی از انرژی صدا را به خود بگیرد.

مواد جذب کننده صدا

یکی از مواد مفید پارچه ها هستند که به عنوان پرده های سنگین صوتی و پتو استفاده می شوند. محبوب ترین ماده این دسته فوم آکوستیک می باشد. یک ماده ویژه با ساختار سلول خاص و چگالی برای انحراف صدا و جذب صداهای ناخواسته طراحی شده است. آن ها معمولا در استودیوها، تئاترها و مراکز تفریحی مورد استفاده قرار می گیرند.

فوم آکوستیک

بهترین استفاده: برای بهبود صدا در اتاق های کوچک و متوسط مانند: استودیوهای ضبط، اتاق های کنترل و یا سینماهای خانگی کوچک.

آن ها معمولا در رنگ ذغالی ارائه می شود و همچنین دارای شکل ها و اندازه های متفاوت هستند. آن ها برای نوازندگان، کسانی که پادکست ضبط می کنند و همچنین دوست داران سینمای خانگی مناسب است.

فوم جاذب صدا(کاشی های صوتی استودیو)

بهترین استفاده: به عنوان گزینه ای برای استودیوها می تواند باشد. این فوم ها در رنگ های گوناگون از جمله: ذغالی، آبی، قرمز و بنفش وجود دارند. به طور مثال از رنگ های روشن آن برای اتاق های تئاتر، اتاق های بازی استفاده می شود و آن ها را جذاب تر می کند.

آن ها را می توان در دیوارهایی که مشکل انعکاس نویز و صداهای مزاحم داشته باشند، استفاده کرد. یا همچنین آن ها را به عنوان کاشی های سقفی برای کاهش اکو استفاده کرد.

191 دیدگاه

 1. سلام بله ولی لطف کنید برای مشاوره با شرکت تماس بگیرین مرسی

 2. سلام
  برای اینکه صدای هال تو اتاق نره باید عایق صدا رو داخل هال نصب کنیم یا اتاق؟ باید کل دیوار رو پوشوند؟ پشت درب نصب بشه صدا رو میگیره؟ ممنون

 3. مهدی فراهانی

  سلام.سازنده آپارتمان هستم.
  اگه بخام از عایقهای صوتی شما برای دیوارهای مشترک واحدها استفاده کنم.تو چه مرحله ای باید تشریف بیارین انجام بدین؟بعد از تیغه چینی و گچ و خاک؟ ضمنا واسه کف واحدها زیر سرامیک یا سنگ چه عایقی دارین؟ و بعد از اجرای لوله کشی و لوله های برق و گاز و …. فوم بتن اجرا میکنم.شما بعد از فوم بتن کف واحدها باید عایق گذاری کنید یا قبلش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *