12 ایده برای عایق صوتی ارزان یا حتی رایگان!

 

آرام گستر پارس به نقل از سایت soundproofliving ، دوازده ایده ارزان قیمت یا حتی رایگان را برای عایق صوتی منزل یا محل کارتان به شما پیشنهاد می‌کند.

12 ایده برای عایق صوتی کردن اتاق با هزینه‌ی پایین

نصب درزگیر برای عایق صوتی درب ها

در اینجا 12 ایده برای عایق صوتی کردن اتاق‌ها با هزینه‌ی پایین (که شامل پاسخ به چند سوال متداول پرسیده شده است) آورده‌ایم که باید جرقه‌ای برای بروز خلاقیت شما باشد. این ایده‌ها از عایق بندی رایگان تا عایق بندی‌هایی که نیاز به سرمایه گذاری معقول و اندکی دارند رتبه بندی شده اند.

 

محصولات آرام گستر پارس

خانه عایق صوتی

 

محصولات آرام گستر پارس

اگرچه سبک زندگی شهری مدرن در کل زندگی راحتی است اما قطعا چند نقطه ضعف قابل توجه نیز دارد. یکی از مشکلات بسیار آزاردهند‌ ی آن که دیر یا زود با آن روبرو خواهید شد آلودگی صوتی است. اگر به این فکر هستید که چگونه یک اتاق را به ارزانی عایق صوتی کنید پس احتمالا شما هم مثل خیلی های دیگر درگیر این مشکل شده‌اید.

ناامید نشوید. لازم نیست از وسایل استودیوی گران قیمت برای کاهش سطح صدا استفاده کنید. می‌توانید خیلی ارزان یک اتاق را عایق صوتی کنید، فقط به چندتا از وسایل خانگی معمولی و کمی خلاقیت  نیاز دارید تا یک تغییر اساسی در محیط ایجاد کنید. حتی وقتی مبانی پایه‌ی عایق کردن را آموختید می‌توانید به صورت رایگان این کار را انجام دهید.

1- با دکور خانه بازی کنید

برای ساکت کردن سروصداهای بیرون و جلوگیری از ورود صدا به داخل اتاق می‌توانید لوازم خانه را به سادگی با هدف ایجاد عایق، جابجا کنید. راه بسیار مفید برای اطمینان از این که صداها نمی‌توانند از دیوارها عبور کنند این است که کمد لباس و قفسه‌های کتاب را به آن دیوارها تکیه بدهید. آرام گستر پارس به شما پیشنهاد می‌کند که روی دیوارهایی که مشترکند و یا به سمت خیابان هستند تمرکز کنید.

کار دیگری که می توانید برای اضافه کردن جرم به دیوارها انجام دهید این است که آن‌ها را با بوم‌های نقاشی یا پرده‌ها دکور کنید. هرچه پارچه ضخیم‌تر باشد، صدا هم بیشتر می‌تواند جذب شود. پس اگر قالیچه‌ای دارید که زیباتر از آن است که رویش راه بروید، می‌توانید آن را به دیوار آویزان کنید.

در واقع، حالا که موضوع ما راجع به دکور است باید توجه داشت که کاغذ دیواری‌های عایق صوتی هم می‌توانند راه مفیدی برای عایق کردن باشند. این کاغذ دیواری‌ها برعکس کاغذ دیواری‌های معمولی از مواد فومی ضخیم‌تری ساخته شده‌اند. به نظر می‌تواند ایده‌ی بسیار خوبی باشد بخصوص برای دیوارهایی که بعد از جابجا کردن کمدها و قفسه‌ها ،در معرض نمایش قرار گرفته اند.

از آنجا که مواد نرم‌تر و مخملی‌تر در جذب صدا بهترند، ممکن است شما بخواهید در اتاق یک منطقه‌ی کوچک برای پذیرایی هم اضافه کنید. اگر به اندازه‌ی کافی اتاقتان بزرگ می‌باشد، می‌توانید یک مبل کوچک یا یک صندلی راحتی در آن جای دهید. هردو گزینه‌ی گفته شده می‌تواند آکوستیک اتاق را بالا ببرد.

  فوم پلی یورتان چیست؟ آشنایی با انواع و کاربرد آن

2- از وسایل خانه برای عایق ضد صدا کردن درب و پنجره استفاده کنید

اگر برایتان سوال شده است که از کجا پروژه‌ی عایق صدا برای اتاق را شروع کنید، اولین پاسخ همیشه این است که به در و پنجره توجه ویژه کنید. مخصوصا درها در بلوک کردن صدا متقلب‌اند. این به این خاطر است که بیشتر درها نه تنها توخالی هستند، بلکه شکاف بین در و چارچوب اجازه می‌دهد سروصدا به سادگی عبور کند.

راه حل مناسب اما گران قیمت، گرفتن یک در عایق یا درب آکوستیک با کیفیت بالا و ضخیم است. برای رسیدن به نتیجه‌ی مشابه با استفاده از وسایل خانگی، ابتدا باید مبلمان را بصورت تاکتیکی روبروی لبه‌های در قرار دهید.

در مرحله ی دوم، توجه داشته باشید که پایین در هم می‌تواند سروصدای زیادی را وارد خانه کند.برای جلوگیری از آن، یک قالیچه یا فرش ضخیم یا پارچه‌ی مشابه آن روی زمین کنار در قرار دهید؛ این می‌تواند شکاف پایین در را پر کند.

سپس برای عایق کردن سطوح دیگر، در را تا حد امکان با مواد ضخیم مثل پتوهای ضخیم بپوشانید.

روش های عایق صوتی ارزان
  عایق کردن گیم روم چگونه است؟

3- با پتو عایق صوتی اتاق خواب را رایگان انجام دهید

اگر در این فکر هستید که عایق صوتی اتاق خواب‌ تان را رایگان با استفاده از چیزی که در خانه دارید انجام دهید، “پتو” پاسخ شماست. اگرچه پهن کردن پتو روی دیوارها و پنجر‌ه‌ها راه حل زیبا و دل انگیزی نیست اما در همه‌ی موارد اورژانسی موثر است.

برای آنکه پتوها در بلوک سروصدا موثر باشند، باید تاحد امکان ضخیم و متراکم شوند. گزارش شده است که خیلی‌ها با پتوهای پشمی موفق شده‌اند. مطمئن شوید که پتو کل سطح دیوار و ترجیحا پنجره را پوشانده است. همچنین شما می‌توانید به اندازه ی دلخواه پتو اضافه کنید.

در هنگام کار با پتو ضد صدا، شما می‌توانید:

 • با چسب یا گیره آن‌ها را به دیوار بچسبانید.
 • روی چوب پرده جلوی در و پنجره آویزان کنید.
 • روی هر سطح سخت یا قطعات مبلمان بیندازید.
  انواع عایق استخر و نحوه اجرای آن‌ها

4- درزگیر و بستن منافذ

بجز پوشاندن در و پنجره با پتو یا پرده‌های عایق صوتی، چند راه حل آسان تر هم برای کم کردن صدا وجود دارد:

 • از نوارهای درزگیر یا واشر لاستیکی در فاصله ی بین درب/پنجره با چارچوب استفاده کنید. آن‌ها باعث می‌شوند که در و پنجره کاملا بسته شوند و هیچ هوا یا صدایی نتواند از آنجا عبور کند.
 • استفاده از یک درزگیر پارچه‌ای بلند و ضخیم در زیر درب.

درزگیر زیر درب عایق صدا

 • استفاده از سطح شیبدارهای موجود برای زیر درب.

درزگیر زیر درب
  آشنایی با عایق فوم گلاس و کاربردهای آن

5- آیا فرش‌ها می‌توانند کف زمین را عایق صوتی کنند؟

درواقع، فرش‌‌ ها فقط برای زیبایی یا گرم و نرم کردن زمین نیستند. یک نقش مهم دیگر آن‌ها در کاهش سروصداست. بنابراین سوال بسیاری از مردم این است که فرش نازک بهتره یا ضخیم؟ خیلی از مردم بر این باورند که هرچه سطح سخت‌تر و ضخیم‌تر باشد بهتر می‌تواند صدا را بلوک بکند
؛ درحالی که در واقعیت، کف‌های چوبی و بتنی سروصدای بیشتری را عبور می‌دهند. این مسئله مخصوصا در سروصدای حاصل از ضربه بیشتر نمودار می‌شود، مثل صدای قدم ها، یا افتادن اجسام روی زمین. در چنین شرایطی، یا باید از عایق کوبه ای استفاده کنید، یا این که با استفاده از فرش، با هزینه‌ای بسیار کم کف زمین را عایق‌کاری صوتی نمایید.

فرش‌ها بخاطر ساختار آکوستیک نرمی که دارند، می‌توانند با زندانی کردن امواج صوت در الیافشان، اکو را جذب کنند و ارتعاشاتی که به ساختمان منتقل می‌‌شود را کاهش دهند. به همین خاطر انداختن فرش در اتاق اصلی خانه ،راهی آسان است برای کم کردن صدای ضربه‌ها تا از طریق سقف عبور نکنند. همچنین برای جلوگیری از صدای طبقه بالا می‌توانید این مورد را به همسایگان طبقه بالای خود پیشنهاد کنید.

  اثرات زیست محیطی عایق فایبر گلاس چیست؟

6- کتابخانه و یا کمد را در مقابل دیوار مشترک قرار دهید

دیواری نازک دارید؟ اضافه کردن یک عایق داخلی به دیوار یا صدا گیر برای عایق صوتی اتاق خواب، یک ترفند هوشمندانه است که باعث آكوستيك كردن ديوار و کاهش سروصدای آپارتمان کناری می‌شود. تنها کاری که باید بکنید، اضافه کردن اجسام به قفسه کتاب است. مواد و اشیاء سنگین در برابر لرزش مقاومت می‌کنند و از این طریق انتقال صدا را کاهش می‌دهند. هرچه اشیا سنگین تر و پرچگالی تر باشند، جذب صدای بهتری دارند. فقط مطمئن شوید که کتابخانه تان کاملا به دیوارها ، کف و سقف چسبیده است تا شکاف هوا وجود نداشته باشد یا به تعبیری، راه دیگری برای صدا نماند.

7- جرم در ورودی را افزایش دهید

اگر نگرانی شما بیشتر بخاطر سروصدای طبقه‌ی بالا یا پایین یا بیرون از منزل است، این اقدام زیاد ضروری نیست. اما برای خیلی از افراد هرچه بیشتر عایق صدا کردن درب، باعث ایجاد تغییرات بزرگی می‌شود.

بهترین کاری که می‌توانید بکنید، جایگزین کردن درب با یک درب چوبی محکم عایق صدا برای اتاق است. اگر هم در یک خانه‌ی قدیمی زندگی می‌کنید که خودش در چوبی محکم دارد خیلی خوش شانس هستید!

اگر چنین دری ندارید و همینطور پول کافی برای خریدش را، می‌توانید اقداماتی انجام دهید تا جرم در افزایش پیدا کند. ممکن است زیاد زیبا نشود اما می‌توانید روی آن را با وسایلی مثل تخته‌ی MDF و… بپوشانید. این اقدامات کمی وزن و ضخامت به در داده و این به بستن مسیر رفت و آمد صدا کمک می‌کند.

امروزه با توجه به اینکه سرویس‌های بهداشتی اکثرا به داخل خانه‌ها آمده‌اند، بحث جلوگیری از صدا و عایق صوتی دستشویی به یکی از موارد مهم در منزل تبدیل شده است. از مهم‌ترین کارهایی که برای این کار انجام می‌دهند، می‌توان به عایق صوتی کردن در اشاره کرد.

  عوارض آلودگی صوتی

8- پرده های عایق صوتی آویزان کنید

درست مثل پتوها، پرده‌ها هم می‌توانند برای کم یا جذب کردن صداها، قبل از اینکه به سطح سختی مثل دیوار خشک، مبلمان چوبی یا شیشه‌ی پنجره برخورد کنند، استفاده شوند. شما می‌توانید چوب پرده را هرجایی که می‌خواهید، در طول دیوار یا بالای در و پنجره‌ها، نصب کنید و به آن پرده بی‌آویزید. البته پرده عایق صوتی یا پرده آکوستیک ضخیم نسبت به پتوهای عایق صوتی کمتر موثرند.

اما همچنان بهتر است از پرده‌ها استفاده شود چون خیلی جذاب‌تر از پتوها هستند. در کل، پتوهای عایق صوتی برای موزیسین‌ها طراحی شده‌اند چون اینطور که معلوم است ظاهر پتوها به اندازه‌ی تاثیر آن برای طراح یا مشتری آن مهم نبوده است. اما وقتی راجع به مناطقی مثل اتاق خواب حرف می‌زنیم، انتظار داریم که یک چیز راحت‌تر و موقرتر ببینیم.

پرده عایق صوتی

به همین خاطر پرده‌های عایق صوتی کارآمدترند. اگر هم نمی‌خواهید هزینه‌ای برای پرده‌های عایق صوتی صرف کنید کافی است از پرده‌های ضخیم‌تر استفاده نمایید. شما حتی می‌توانید چند پرده را روی هم بی آویزید. پیشنهاد ما این است که پرده‌های نازک‌تر را رو به پنجره یا دیوار و ضخیم‌تر‌ها را روی کار بیاندازید.

بخاطر داشته باشید که همه‌ی پرده‌ها به یک اندازه عایق صوتی نیستند. باید دقت کنید که در میان اجناس متنوعی که بازار را اشباع کرده، جنس درستی تهیه کنید. بعلاوه بخاطر داشته باشید که چند اینچ از دیوار کنار پنجره ها را هم با پرده بپوشانید تا هیچ نشتی ندهد.

9- آیا واقعا عایق ارزان شانه ی تخم مرغ صدا را جذب می کند؟

وقتی راجع به عایق صوتی ارزان بحث می‌شود، شانه‌ی تخم مرغ از معروف‌ترین راه حل هاست. ممکن است فکر کنید چون این عایق صوتی چسبی سبک، متخلخل و دارای حجم فیزیکی کمی است، نمی‌تواند جلوی عبور صدا را بگیرد.

اما خوشبختانه شما می‌توانید برای کاهش اکو از شانه تخم مرغ استفاده کنید. و دلیل آن در ساختار شانه تخم مرغ پنهان است. برای مثال وقتی امواج صوت به سطوح صافی مثل دیوارها و پنجره‌ها برخورد می‌کنند، به جایی که از آن آمده‌اند باز‌می‌گردند. این روند مداوم منجر به اکو داخل اتاق می‌شود.

عایق صوتی شانه تخم مرغ

با این حال اگر شما شانه تخم مرغ‌ها را در مکان‌های حساسی قرار دهید، ساختار آن‌ها این امواج صوت را حفظ کرده و به گرما تبدیل می‌کند. این می‌تواند کمی به از بین بردن اکو کمک کند. همچنین فضاهای خالی داخل شانه تخم مرغ مثل عایق عمل می‌کنند.

شانه تخم مرغ از یک سیستم عایق صوتی چسبی مناسب مانند فوم شانه تخم مرغی خیلی فاصله دارد ولی در دسترس بودن آن باعث شده است که ارزش امتحان کردن را داشته باشند.

  عایق رطوبتی چیست؟ آشنایی با انواع عایق رطوبتی

10- استفاده از فوم های عایق صوتی

اگر در اینترنت فوم عایق صوتی جستجو کنید، ممکن است به این نتیجه برسید که اصلا نمی‌تواند صدا را بلوک کند. اما آیا این یعنی بی‌مصرف‌اند؟ آیا می توان واقعا بعنوان عایق از آن استفاده کرد؟ بله البته!

درب آکوستیک‌ها بین بلوک صدا، عایق صدا و جذب صدا تفاوت وجود دارد. فوم عایق صدا جلوی عبور امواج صوت را نمی‌گیرد، بلکه مثل بقیه مواد نرم مشابه، امواج صوت را درون الیافش زندانی می‌کند. این کار انرژی امواج صوت را به گرما تبدیل کرده و منجر به کاهش اکو می‌شود.

عایق صوتی ارزان

ممکن است فوم عایق صوتی ارزان کاملا سروصدا را در اتاقتان از بین نبرد ولی می‌تواند تفاوت چشگیری با کاهش اکو ایجاد کند. از همه مهمتر اینکه محصولات ارزانی بوده و به راحتی می‌توانید پیدا کنید. عایق دکوراتیو یکی از این گزینه‌ها است.

به این نکته‌ی ظریف توجه داشته باشید که از یک طرف، کاشی‌های فومی می‌توانند بافت زیبایی برای دیوارها ایجاد کنند. اما از طرفی دیگر نصب ابزار عایق صوتی حرفه‌ای روی دیوار اتاق‌های مثل اتاق خواب یا پذیرایی می‌تواند کمی بیش از حد و نامتناسب جلوه کند. شاید بهتر باشد که راه‌های عایق صوتی نامحسوس‌تر را انتخاب کنید.

آیا عایق صوتی خودرو واقعا تاثیر دارد؟

  عایق صوتی کف ساختمان - عایق صدای کوبه ای

11- پنل های دست ساز عایق ارزان

آیا دوست دارید بدانید که چگونه یک اتاق را با هزینه‌ی پایین و موثر عایق صوتی کنید؟ پس آماده باشید با کمی تلاش بیشتر پنل‌های عایق صوتی خودتان را ساخته و در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

 1. ابتدا به مواد عایق صوتی نیاز دارید تا داخل پنل قرار دهید. می‌توانید فوم آکوستیک، پشم معدنی یا هرچیز در دسترس دیگری را انتخاب کنید. بیشتر این‌ها ارزان و در دسترس هستند.
 2. سپس یک چارچوب چوبی بسازید که مواد عایق صوتی شما را در بر بگیرد. سایز پنل باید اندازه‌ی سایز سطحی باشد که می‌خواهید بپوشانید. بهترین راهکار استفاده از چسب چوب و چسب اسپری در کل محیط عایق شماست.
 3. در آخر، وقتی که مواد عایق صوتی را داخل چارچوب قرار دادید، کل سازه‌ی خودتان را داخل پارچه بگذارید. این پارچه باید زیبا و جذاب باشد چون بخش رویی و قابل دید کار ماست. علاوه بر آن، مطمئن شوید که پارچه یا هر چیز دیگری که استفاده می‌کنید عایق صدا نباشد، چون می‌خواهید که امواج صوت به مرکز پنل برسند.

پنل های دست ساز عایق صوتی ارزان

پنل های دست ساز عایق ارزان
  عوامل موثر بر جذب صوت

12- پلاگ های دست ساز عایق صوتی پنجره

پنجره‌ها را فراموش نکنید و همچنین عایق صدا برای پنجره های قدیمی را ! همانطور که در بخش قبل هم گفته شد بخش اعظمی از سروصدا از طریق آنها وارد اتاق می‌شود. اگر در وضعیتی نیستید که بتوانید پنجره‌های عایق صوتی خریداری کنید، می‌توانید یک پلاگ دست ساز عایق صوتی پنجره بسازید.

این پلاگ‌ها جلوی نور را هم می‌گیرند، پس اگر می‌خواهید در اتاق پذیرایی نصبشان کنید بهتر است از نوع قابل برداشتن آن را بسازید.

ساخت پلاگ پنجره آسان است! وسایلی که نیاز دارید یک حصیر عایق صوتی، تخته ی چوبی باریک و یک چسب است. پلاگ های پنجره علاوه بر عایق صوتی ارزان، در فصل های سرد سال، عایق حرارتی هم هستند.

برای دانستن قیمت عایق صوتی پنجره بهتر است تا به سایت آرام گستر پارس مراجعه نمایید تا به روز‌ترین قیمت‌ها را در آن مشاهده کنید.

پلاگ های دست ساز عایق ارزان پنجره

آیا عایق صوتی ارزان واقعا ممکن است؟

سروصدا می‌تواند از راه‌های بیشماری روز شما را خراب کند. اگر شما در آپارتمانی زندگی می‌کنید که سیستم عایق صوتی ضعیفی دارد، احتمالا محکوم به زندگی با سروصدا هستید. ممکن است شما در خیابان شلوغی زندگی کنید که سروصدای ترافیک حتی در نیمه شب هم به گوش می‌رسد. اگر بدشانس باشید همسایه‌های پرسروصدا هم می‌توانند به همین بدی باشند یا حتی بدتر، اگر صاحب بچه‌های کوچک باشند شما هم مجبورید تا در مشکلات والدین سهیم باشید.

سعی نکنید سروصدای زیاد را به عنوان بخشی از زندگی به خودتان بقبولانید. این نوع آلودگی مثل هرنوع دیگری از آن خطرناک است و به مرور زمان می‌تواند با خراب کردن خواب شما و بالا بردن شدید سطح استرس، سلامتی شما را به خطر بیندازد. شما مثل هر کس دیگری لایق آرامش و سکوت در فضای شخصی‌تان هستید. کاری که اشتباه است، منفعل ماندن و هیچ کاری نکردن است، مخصوصا وقتی راه‌های عایق صوتی کردن ارزان قیمت در دسترس باشد.

در پاسخ به سوال بالا باید بگوییم بله، عایق صوتی ارزان یا حتی رایگان کاملا ممکن است؛ البته سطح موفقیت به فاکتور‌های زیادی بستگی دارد، مثل محیط شما و نوع سروصدایی که با آن روبرو هستیم. عایق صوتی کردن اتاق نیازمند مقداری اطلاعات و خلاقیت است. اجازه دهید همراه با آرام گستر پارس برای کمک به پیدا کردن بهترین راه حل برای مشکل خاص شما به جزئیات بیشتری بپردازیم.

  بهترین محصولات کفپوش ضد صدا

عایق ارزان صوتی چه کار می کند؟

 عبارت “Soundproofing” یک اصطلاح فنی برای کلمه‌ی عایق صوتی است که برای خودش یک علم محسوب می‌شود. یک سطح عایق صوتی شده به این معنی است که این سطح جلوی انتقال صدا از اتمسفر بیرون به داخل را می‌گیرد.

وقتی امواج صدا در هوا به سطحی برخورد می‌کنند، یا از آن سطح می‌گذرند و یا به اتمسفری که از آن آمده‌اند برگردانده می‌شوند. اگر شما می‌خواهید که در محیطی شلوغ، آرامش و حریم خصوصی‌تان را حفظ کنید یک انتخاب دارید و آن هم یادگیری این است که چگونه هوشمندانه چنین عایق و اساس آکوستیک اتاق خواب پیاده سازی کنید.

 میزان اثرگذاری عایق صوتی بستگی به ویژگی‌های صوتی مختلف اشیا بکار رفته دارد. سایز، ضخامت، چگالی و ساختار، همگی نقش مهمی در کیفیت بلوک صدا ایفا می‌کنند.

 استودیوهای حرفه‌ای، ساختمان‌های اداری و غیره بر پایه‌ی طراحی هوشمندانه‌ی ساختمان و ابزار عایق صوتی گران قیمت مانند فوم ضد صدا درب و پنل‌هایی برای کاهش سطح سروصدا هستند. البته که برای عایق کردن راه های بالا تنها راه حل نیست، چون هر شئ فیزیکی خاصیت آکوستیکی هم دارد. به همین دلیل شما تا زمانی که بدانید از چه چیزی باید استفاده کنید می‌توانید با بودجه‌ی کم هم اتاقتان را عایق صوتی کنید. خوشبختانه یادگیری مبانی پایه زیاد طول نمی‌کشد.

 

عایق صوتی پنجره های منزل

انتظارات ما از این راه حل های ارزان و دست ساز چیست؟

 شما نمی‌توانید انتظار کاهش 100% سروصدا را از این راه حل دست ساز داشته باشید. با این حال با اینکه شما عایق بندی حرفه‌ای ندارید، شرایط زندگی انسانی بیشتری را تجربه می‌کنید. به همین علت با دانستن چگونگی عایق صوتی ارزان اتاق سود می‌برید.

راه درست برای عایق صوتی کردن غالبا این است که جلوی نشت صدا را با بستن هر شکاف موجود در محیط‌تان بگیرید. این خیلی مهم است که به یاد داشته باشید سطح بالایی از سروصدا می‌تواند حتی از یک منفذ کوچک عبور کند. موانع باریک هم می‌تواند به همین صورت ریسک را بالا ببرد، به همین دلیل نباید پنجره ها ، درها و حتی دیوارها و کف اتاق را در بعضی موارد فراموش کرد.

بعضی محصولات عایق صوتی زیاد گران نیستند و به سادگی آنلاین پیدا می‌شوند. گرچه حتی اگر بودجه‌ی خیلی کمی دارید همچنان راه حل‌هایی هست.

چینش وسایل برا عایق صوتی

روش های مقابله با صدا

حال به سه نقطه مهم در بحث صدا و شناخت رفتار آن که باعث راحت‌تر شدن کار عایق صوتی می‌شود، اشاره می‌کنیم.

 • منبع صدا : آیا منبع، یک صدای خاص است؟ (مانند تلویزیون، صدای کولر و … ) که شما می‌خواهید آن را مخفی کنید. این نوع صدا می‌تواند در یک نقطه خاص قرار گیرد. پس اولین قدم برای پنهان کردن صدا، عیب یابی منبع می‌باشد.
 • نقطه ورود : نقطه ورود، محلی است که صدا وارد اتاق شما می‌شود. این محل ممکن است یک نقطه دقیق باشد که در مجاورت منبع صدا باشد و یا ممکن است یک دیوار کامل باشد. مانند، دیوارهای مشترک در آپارتمان‌ها و یا ساختمان‌های دوبلکس. پنجره‌های خارجی نیز نقاط ورودی مشترک برای صداهای ناخواسته هستند.
 • نقطه بازتاب : صدا پس از ورود به فضای شما، بازتاب کرده و در همان زاویه ورودی باز می‌گردد.

52 دیدگاه

 1. پرهام بندلی

  سلام خسته نباشید میبخشید مزاحم شدم.یه راهنمایی ازتون میخواستم.من هوم استودیو دارم یدونه دیوار مشترک داره.چه راهکاری پیشنهاد میدین ک عایق صوتی باشه تا صدااز اتاق بیرون نره.مشکلم فقط همین یدونه دیوارمشترک هست.اتاق اکوستیک هست ولی عایق کاری نکردم.میشه راهنمایی کنید بگید چیکارکنم تا صدا بیرون نره🙏🙏🙏🌹🌹🌹🙏

 2. سلام. برای کم کردن صدای اکو سالن اداری چه روشهای ارزانی وجود داره؟

 3. سلام وقتتون بخیر
  یه سوال داشتم من یک قسمت از دیوار اتاق ام به صورت یه کتابخانه کامل ساخته شده ولی ضخامت نازکی داره و صدا ازش رد میشه ، میخواستم بپرسم برای توی قفسه ها از چه چیزی میتونم استفاده کنم که هم راحت نصب بشه هم دکور خوبی داشته بشه ( مشکل قیمت ندارم )
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *